رابط کاربری سرویس‌های نرم افزاری مایکروسافت در اندروید با سرفیس ها یکسان شد

سرفیس

شرکت مایکروسافت در توسعه و عرضه نسخه جدید اپلیکیشن‌های مربوط به سرویس‌های نرم افزاری سیستم عامل اندروید تلاش کرده تا رابط کاربری این سرویس‌ها را همانند سرفیس ها کرده است.

مایکروسافت همچنین تمام آیکون‌های مربوط به نسخه‌های جدید اپلیکیشن‌های خود در گوگل پلی را تغییر داده است و آن‌ها را با طراحی جدید که مبتنی بر آفیس 2019 است آماده عرضه کرده است. مایکروسافت در تلاش است تا با توسعه این اپلیکیشن‌ها روند استفاده از این نرم افزارها در کامپیوترهای ویندوزی و سرفیس ها را با شباهت بیشتر به دستگاه‌های اندرویدی آماده عرضه کند.

بسیاری از تحلیلگران تا پیش از این ادعا کرده بودند که رابط کاربری ویندوز 10 از لحاظ پشتیبانی از نمایشگرهای لمسی برای دستگاه‌هایی شبیه به سرفیس بسیار ناکارآمد است. این در حالی است که مایکروسافت تلاش دارد تا با افزایش میزان تقاضا برای سرفیس  ها رابط کاربری سیستم عامل ویندوز 10 را به صورت بهینه‌تر برای دستگاه‌های مبتنی بر نمایشگرهای لمسی آماده عرضه کند.

این نرم افزارها شامل تمام محصولات آفیس ارائه شده در گوگل پلی و ویندوز 10 می‌شود. نرم افزارهایی نظیر مایکروسافت آوت لوک،  وان درایو، ورد، وان نوت، اکسل و موارد دیگر از همین حالا به صورت بهینه سازی شده در سیستم عامل اندروید آماده عرضه شده‌اند که رابط کاربری ارائه شده برای آن‌ها به صورت کامل شبیه به دستگاه‌های ویندوزی مبتنی بر نمایشگرهای لمسی نظیر سرفیس است.

مایکروسافت همچنین تلاش دارد تا در آپدیت‌های آینده ویندوز 10 رابط کاربری ویژه و بهینه سازی شده تری را برای دستگاه‌های سرفیس و دیگر کامپیوترهای ویندوزی مبتنی بر نمایشگرهای لمسی آماده عرضه کند. لازم به یاد آوری است که اولین آپدیت بزرگ ویندوز 10 قرار است در جریان ماه می 2019 آماده عرضه به کاربران عمومی شود.

در این آپدیت ها رابط کاربری سرفیس به طور کامل با دستگاه های همراه دیگر نظیر تلفن های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید و آی او اس یکسان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید