نحوه احراز هویت در وب‌سایت مای سرفیس

وب‌سایت مای سرفیس به عنوان یک فروشگاه اینترنتی، مجوز‌های قانونی برای فعالیت در حوزه کسب و کارهای مجازی شامل اینماد و ساماندهی را از وزارت صمت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده است. از طرفی، مای سرفیس طی ثبت و پردازش سفارش‌ها اقدام به احراز هویت مشتریان می‌کند.

روند احراز هویت، پس از ثبت سفارش انجام گرفته که به منظور حصول اطمینان از تایید رضایت صاحب حساب بانکی که مبلغ سفارش از آن واریز شده در نظر گرفته شده است.

چرا مای سرفیس اقدام به احراز هویت کاربران می‌کند؟

مای سرفیس از درگاه‌های امن بانکی برای دریافت مبلغ سفارش‌های اینترنتی استفاده می‌کند. با این حال، این وب‌سایت، همانند بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی دیگر، به دلیل بالا بودن مبلغ سفارش‌ها و جلوگیری از سواستفاده از کارت‌های بانکی جعلی و فیشینگ اطلاعات حساب‌های بانکی، اقدام به احراز هویت خریداران کرده و پیش از آماده‌سازی مرسوله‌های سفارش‌، از رضایت کامل صاحب اصلی حساب بانکی واریزکننده، اطمینان حاصل می‌کند.

در حال حاضر، صرفا تعداد بسیار کمی از کسب و کارهای بزرگ در ایران امکان احراز هویت خودکار مشتریان از طریق «سامانه شاهکار» را در اختیار دارند که بدون آگاهی مشتریان، امکان تطابق تمامی اطلاعات آن‌ها را فراهم می‌کند. با توجه به این موضوع امکان دسترسی به این سامانه برای بسیاری از کسب و کارهای خصوصی وجود ندارد و به همین دلیل پیش از اقدام به پردازش سفارش‌ها، مراحل احراز هویت انجام خواهد گرفت.

مراحل احراز هویت چگونه خواهد بود؟

مراحل احراز هویت برای خرید از مای سرفیس، بسیار ساده است و تمامی کاربران در سریع‌ترین زمان ممکن پس از ثبت سفارش می‌توانند آن را انجام دهند.

برای احراز هویت کاربران، کافی است، کارت شناسایی رسمی (کارت ملی) و کارت بانکی که با آن واریز انجام شده را در دست نگه داشته و یک عکس (همانند تصویر زیر) از خود گرفته و آن را ارسال کنید.

احراز هویت مای سرفیس

نکته ۱: در تصویر ارسالی، حتما باید چهره صاحب کارت به همراه اطلاعات و نوشته‌های کارت‌ شناسایی و کارت بانکی به وضوح قابل رئویت باشد.

نکته ۲: با توجه به محدودیت درگاه‌های اینترنتی پرداخت، درصورتی که مبلغ سفارش شما بیش از ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال (صد میلیون تومان) باشد، مبلغ مربوط به سفارش باید از طریق شعب بانکی واریز شود. در این صورت، تصویر ارسال شده باید حاوی فیش واریزی و اطلاعات آن نظیر مبلغ و شماره پیگیری نیز باشد.

نکته ۳: تمامی موارد یاد شده، شامل چهره صاحب حساب، کارت شناسایی، کارت بانکی و فیش واریزی باید طبق تصویر فوق در قالب یک عکس گرفته شوند.