کاربران ویندوز10 نگران نباشند؛ مایکروسافت پچ امنیتی KRACK را منتشر کرده است

کاربران ویندوز10 نگران نباشند؛ مایکروسافت پچ امنیتی KRACK را منتشر کرده است

امروز صبح اخبار مربوط به یک آسیب پذیری عجیب در مورد شبکه‌های وای فای منتشر شده که ادعا می‌کرد تمامی دستگاه‌ها با سیستم عامل‌های مختلف از ویندوز و مک گرفته تا اندروید، لینوکس و آی او اس نیز از آن مصون نیستند. KRACK می‌توانست از طریق شبکه Wi-Fi به هر دستگاهی با هر سیستم عامل نفوذ پیدا کند و حمله کننده می‌توانست محتوای مخرب را به دستگاه از طریق Wi-Fi انتقال دهد.
بسیاری از شرکت‌های توسعه دهنده ابزارهای امنیتی و آنتی‌ویروس‌ها از صبح امروز مشغول عرضه پچ های امنیتی مختلف برای این آسیب پذیری بودند. با این حال خبر خوب اینجاست که مایکروسافت در کوتاه‌ترین زمان ممکن پچ امنیتی خود برای دستگاه‌های ویندوزی را عرضه کرده است.
یکی از سخنگویان مایکروسافت ادعا کرده که کاربران با دانلود و نصب آخرین آپدیت‌ها می‌توانند از این آسیب پذیری در امان بمانند.
پچ های مربوط به این آسیب پذیری هم اکنون از طریق Windows Update در اختیار کاربران قرار گرفته است.
بر اساس ادعای مراکز امنیتی فعال درزمینهٔ بد افزارها و ویروس‌ها KRACK توانایی از کار انداختن تمامی دستگاه‌های حاضر در شبکه را داشتند. برای مثال هکرها می‌توانستند نرم افزارهایی نظیر باج افزارها و تروجان ها را در شبکه Wi-Fi یا محتوای یک وب سایت پنهان کنند تا دستگاه‌های قربانی را به دام بی اندازند.
بر اساس تحقیقات بیش از 40 درصد دستگاه‌های اندروید تحت تأثیر KRACK خواهند بود و گوگل به‌عنوان توسعه دهنده این سیستم عامل هنوز پچ های امنیتی خاصی را برای این آسیب پذیری عرضه نکرده است. با این حال هنوز معلوم نیست که آیا گوگل و سازندگان دستگاه‌های اندرویدی پچ های امنیتی دستگاه‌های خود را عرضه می‌کنند یا خیر.
پس از اندروید، دیگر توزیع‌های سیستم عامل‌های مبتنی بر لینوکس بیشتری آسیب پذیری را نسبت به KRACK دارند که هنوز معلوم نیست توسعه دهندگان مجموعه عظیم این توزیع‌ها تا چه زمانی امنیت کاربران خود را باعرضه آپدیت‌های پیش گیرانه تضمین خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید