ویندوز 10 با Fall Creators توانایی‌های بیشتری به هلولنز می‌دهد

ویندوز 10 با Fall Creators توانایی‌های بیشتری به هلولنز می‌دهد

مایکروسافت تصمیم دارد تا پلتفرم Windows Mixed Reality را با بستر کد نویسی و توسعه نرم افزاری هلولنز ادغام کند. در ویدیوی جدیدی که مایکروسافت منتشر کرده، Alex Kipman یکی از مهندس‌های این شرکت در مورد API جدید ارائه شده در آپدیت Fall Creators ویندوز 10 توضیح می‌دهد.

وی ادعا می‌کند که آپدیت پاییزی ویندوز 10 به توسعه دهندگان اجازه کد نویسی‌های مخصوص واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را به‌صورت هم زمان ارائه می‌دهد. توسعه دهندگان با استفاده از این API می‌توانند هر دو فناوری و تکنیک واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را در یک اپلیکیشن مشخص توسعه دهند تا محصل بهتری برای کار با محیط واقعیت ترکیبی توسعه پیدا کند.

بستر توسعه مخصوص هلولنز در آپدیت پاییزی ویندوز 10 تغییری پیدا نکرده و مایکروسافت به جای ارائه یک بستر نرم افزاری جدید برای این هدست واقعیت ترکیبی، پلتفرم توسعه هدست های واقعیت ترکیبی جدیدی که مایکروسافت در ماه گذشته میلادی معرفی کرد را با هلولنز ادغام کرده است.

بر همین اساس هلولنز که تا پیش از این به همراه هیچ کنترلر خاصی ارائه نشده بود می‌تواند بستری مناسب برای سازندگان اکسسوری های مختلف باشد و این شرکت‌ها برای این هدست واقعیت ترکیبی، ابزارهای مختلفی نظیر کنترلر های واقعیت افزوده را توسعه دهند.

مایکروسافت مدت زیادی است که به توسعه فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی به صورت هم‌زمان، و ارائه تکنیکی جدید به نام واقعیت ترکیبی کار می‌کند. این شرکت واقعیت ترکیبی را به عنوان اصلی‌ترین مشخصه بازی‌های کامپیوتری پلتفرم ویندوز می‌داند.

بر همین اساس. مایکروسافت در حال حاضر تلاش دارد تا با همکاری استیم، بتواند هدست های واقعیت ترکیبی جدید خود که با همکاری شرکای تجاری‌اش معرفی کرده را در بازی‌های پشتیبانی شده در SteamVR ارائه دهد.

علاوه بر این، کمپانی بزرگ ردموند تصمیم دارد تا این تکنیک را به زودی در سری کنسول‌های بازی ایکس باکس نیز عرضه کند که به احتمال زیاد در نسل بعدی این کنسول بازی که در آینده ای نزدیک روانه بازار می‌شود ارائه شود.

دیدگاهتان را بنویسید