سومین آپدیت بزرگ ویندوز 10 با عنوان Fall Creators منتشر شد

سومین آپدیت بزرگ ویندوز 10 با عنوان Fall Creators منتشر شد

شرکت مایکروسافت از ساعاتی پیش عرضه نسخه نهایی و عمومی آپدیت پاییزی سازندگی را شروع کرده است.

در طول شش ماه گذشته مایکروسافت در حال انجام تست قابلیت‌ها و تغییرات مختلف این آپدیت بوده که کاربران ویندوز اینسایدر می‌توانستند تا پیش‌ازاین با آپدیت‌های زودهنگام قابلیت‌های جدید را استفاده کنند. بااین‌حال کاربران عمومی ویندوز 10 از ساعاتی پیش می‌توانند با دانلود و نصب این آپدیت از طریق Windows Update به  قابلیت‌های مهم این آپدیت دسترسی داشته باشند.

Fall Creators Update در حقیقت سومی آپدیت بزرگ ویندوز 10 پس از آپدیت سالگرد و آپدیت سازندگان (Creators) است. در این آپدیت قابلیت‌های زیادی نظیر زبان طراحی جدید مایکروسافت که بانام فلوئنت شناخته می‌شود و سازگاری بیشتر محیط کاربری دسکتاپ ویندوز با دستگاه‌های همراه مبتنی بر سیستم‌عامل iOS و اندروید دارد.

همچنین این اولین باری است که مایکروسافت، از هدست های واقعیت ترکیبی خود به‌صورت کاملاً رسمی پشتیبانی می‌کند. رابط این هد ست‌ها ازاین‌پس در تسک بار قابل‌مشاهده است.

گفتنی است که برخی از قابلیت‌های آپدیت پاییزی با تأخیر عرضه خواهند شد. این قابلیت‌ها در آپدیت‌های کوچک، پس از نصب آپدیت پاییزی ارائه می‌شوند و مایکروسافت در آینده‌ای نزدیک در مورد آن‌ها خبر می‌دهد.

از دیگر قابلیت‌های آپدیت پاییزی امکان پین کردن افراد و مخاطبین موجود در اسکایپ و بخش People است، علاوه بر اینکه کاربران در این آپدیت می‌توانند بوک مارک‌های اج را نیز در تسک بار پین کنند.

آپدیت پاییزی برای کاربران سرفیس نیز قابلیت‌های ویژه‌ای دارد. بر همین اساس سیستم تشخیص دست خط قلم سرفیس بسیار هوشمندتر شده و درعین‌حال کیبورد لمسی ازاین‌پس تنها با یک دست قابل‌استفاده است.

کاربران ویندوز 10 از هم‌اکنون می‌توانند از بخش Windows Update به آپدیت پاییزی دسترسی داشته باشند. بااین‌حال مایکروسافت ممکن است بر اساس سیاست‌گذاری منطقه‌ای، آپدیت پاییزی را برای برخی از کاربران با چند روز تاخیر عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید