Xbox One X؛ پس از مدتها انتظار، کنسول پروژه اسکورپیو معرفی شد

Xbox One X؛ پس از مدتها انتظار، کنسول پروژه اسکورپیو معرفی شد

نمایشگاه E3 امسال با اتفاقات خوبی همراه بود. روز گذشته پس از دو سال، از نسخه جدید Need For Speed رونمایی شد و حالا امروز کنسول جدید مایکروسافت معرفی شد. تا پیش از این مایکروسافت قول معرفی کنسول پروژه اسکورپیو را در نمایشگاه E3 2017 داده بود و یک هفته پیش از شروع نمایشگاه ویدیویی از کیت توسعه دهندگان اسکورپیو را به نمایش عمومی در آورده بود. اما حالا در جریان روز دوم نمایشگاه E3 مایکروسافت کنسول جدید خود را با تغییراتی بسیار مهم ارائه داد.
Xbox One X نام کنسول جدید مایکروسافت است که با بهبود سخت افزاری بسیار بالا ساخته شده است. تنها یک روز پیش از معرفی این کنسول مایکروسافت قیمت مدل پایه ای Xbox One S را به 199 دلار کاهش داد و حالا با این کاهش قیمت، این ایکس باکس وان ایکس است که با قیمت 499 دلار گران قیمت ترین کنسول مایکروسافت به حساب میاید. Xbox One X در اولین نگاه با همان طراحی اما کمی کوچک تر از بدنه Xbox One S ساخته شده است. طبق ادعای مایکروسافت ایکس باکس وان ایکس کوچک ترین کنسولی است که تا به حال مایکروسافت تولید کرده است.
Xbox One X با پردازنده 2.3 گیگاهرتز، 12 گیگابایت رم GDDR5، و پردازنده گرافیکی 6 ترافلاپی با پرداش 40 واحدی ساخته شده که رقیبی سر سخت برای Play Station 4 به حساب میاید. این کنسول قادر به اجرا بازی ها و پخش فایل های ویدیویی با کیفیت 4K HDR هست. Xbox One X را به جرات میتوان پاسخی سخت به Play Station 4 و نسخه های مختلف آن دانست.

دیدگاهتان را بنویسید