مایکروسافت مشکل درایور ویندوز ۱۰ را به زودی حل می‌کند

شرکت مایکروسافت به تازگی از برنامه ویژه خود برای برطرف کردن مشکل درایور ویندوز ۱۰ برای شناختن سخت افزارهای به کار رفته در دستگاه‌های ویندوزی پرده برداشته است.

بر اساس گزارش منتشر شده از وب سایت Windows Latest شرکت مایکروسافت در طول ماه‌های گذشته با مشکلات بسیاری در زمینه عرضه آپدیت‌های نرم افزاری در ویندوز ۱۰ مواجه بوده است که ریشه آن‌ها همگی به عدم پشتیبانی از درایورهای سخت افزاری در دستگاه‌های متعدد مربوط بود.

آپدیت‌های نرم افزاری باید برای تمام دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ آماده عرضه شود و از طرف دیگر چالش اصلی مایکروسافت افزایش پیش از اندازه تعداد سخت افزارهای مختلف است که در دستگاه‌های گوناگون آماده عرضه شده است. این مسئله باعث شده تا بسیاری از کاربران برای استفاده از دستگاه‌های خود با مشکلات متعددی مواجه شوند.

از ابتدای سال گذشته مشخص شد که شرکت مایکروسافت در آپدیت‌های نرم افزاری ویندوز ۱۰ نمی‌تواند برخی از مشکلات ایجاد شده در دستگاه‌های قدیمی را حل کند که این مسئله ریشه در مشکل درایور ویندوز ۱۰ دارد.

بر این اساس شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا با توسعه و عرضه آپدیت‌های بهینه‌تر و کارآمدتر امکاناتی ویژه را برای پشتیبانی از مجموعه عظیمی از سخت افزارهای متعدد ارائه شده در دستگاه‌های ویندوزی را ارائه دهد.

این شرکت تا پیش از سال ۲۰۱۵ و مشخصاً زمان عرضه نسخه‌های پیش از ویندوز ۱۰ سیستم عامل خود، وظیفه پشتیبانی نرم افزاری از درایور سخت افزارها را بر عهده سازنده آن‌ها گذاشته بود؛ اما از سال ۲۰۱۵ به بعد مایکروسافت تصمیم گرفت تا از طریق آپدیت‌های ویندوزی امکان نصب درایورهای مختلف را به صورت خودکار به کاربران ارائه دهد. این مسئله باعث شد تا کاربر در زمان نصب ویندوز جدید نیازی به نصب تک‌تک درایورهای سخت افزارهای خود نداشته باشد.

اما این مسئله باعث شد تا مایکروسافت با چالش‌های بسیار زیادی مواجه شود. مایکروسافت در برنامه جدید خود در سال ۲۰۲۰ میلادی در تلاش است تا این مشکلات را به طور کامل برطرف کند تا کاربران با خیال راحت‌تر به روز رسانی‌ها را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− هشت = 0

RZ