ویندوز ست دوباره از طریق آپدیت‌های جدید باز می‌گردد

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا قابلیت ویندوز ست (Windows Sets) را دوباره به کاربران این سیستم عامل آماده عرضه کند.

ویندوز ست یکی از قابلیت‌های جدید سیستم عامل ویندوز بود که چند سال پیش آماده عرضه به کاربران اینسایدر شده بود. با این حال مایکروسافت به دلیل وجود باگ‌های متعدد تصمیم گرفت تا این نسخه را به‌طور کامل از آپدیت‌های بعدی حذف کند و کاربران عمومی به آن دسترسی پیدا نکردند.

در این میان، مشخص شده است که شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در نسخه ۲۰۰۴ ویندوز که طی آپدیت ۲۰H1 آماده عرضه به کاربران می‌شود، این قابلیت را به کاربران ارائه دهد. مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده نزدیک این قابلیت را دوباره در اختیار کاربران قرار دهد.

ویندوز ست به کاربران این امکان را می‌دهد تا چندین پنجره از اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهای مختلف را به صورت یک تب باز کنند و یک ست کاملاً جداگانه از اپلیکیشن‌ها را در کنار پنجره‌های دیگر باز کنند.

این قابلیت به دلیل باگ‌های زیاد امکان عرضه به صورت عمومی را نداشته و حالا مایکروسافت تصمیم گرفته تا دوباره شانس خود را برای عرضه این قابلیت به عمومی کاربران امتحان کند. بر این اساس کاربران ویندوز ۱۰ و دستگاه‌های مبتنی بر این سیستم عامل که از سال ۲۰۲۰ میلادی اقدام به دانلود و نصب آپدیت‌های جدید این سیستم عامل می‌کنند می‌توانند به صورت مستقیم از قابلیت ویندوز ست استفاده کنند و پس از نصب آپدیت ۲۰H1 اقدام به استفاده از آن برای مدیریت پنجره‌های باز شده در دستگاه خود کنند.

این قابلیت در کنار امکان استفاده از چندین دسکتاپ مجزا در سیستم عامل ویندوز به کاربران امکان بهره‌وری هوشمندانه‌تر و کاربردی‌تر از سیستم عامل ویندوز ۱۰ را می‌دهد.

گفتنی است آپدیت ۲۰H1 یا همان نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ از همین حالا در حال توزیع به صورت تدریجی است و به زودی تمامی کاربران به آن دسترسی پیدا خواهند کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× نُه = 45

RZ