درآمد ۱٫۸ میلیارد دلاری مایکروسافت از فروش محصولات سرفیس

شرکت مایکروسافت به تازگی دومین گزارش مالی خود در سال ۲۰۱۹ میلادی را منتشر کرده است که طی آن مشخص شده که پروژه توسعه سرفیس ها موفقیتی نسبی را برای اپل به همراه داشته است.

مایکروسافت به صورت دقیق ۱٫۸۶۰ میلیارد دلار از فروش نسل جدید سری محصولات سرفیس در سراسر جهان به دست آورده است. محصولاتی نظیر سرفیس گو، سرفیس پرو ۶ و سرفیس لپ تاپ ۲ در فصل تعطیلات پایانی ۲۰۱۸ بیشترین میزان درآمد را برای مایکروسافت به همراه داشته است.

بر اساس این گزارش، مایکروسافت ۳۹ درصد رشد را نسبت به سال گذشته در زمینه فروش سری محصولات سرفیس را تجربه کرده است. این گزارش در حالی مطرح شده است که بسیاری از پیش بینی‌های ضد و نقیض حاکی از عدم سوددهی سرفیس ها برای مایکروسافت بودند و به همین دلیل مایکروسافت ممکن بود تا سال‌های آینده کسب و کار سرفیس ها را متوقف کند. اما حالا مشخص شده است که مایکروسافت علاوه بر درآمد بسیار مناسب از فروش محصولات نرم افزاری، با فروش سری محصولات سخت افزاری سرفیس نیز به موفقیت بسیار زیادی دست پیدا کرده است.

مایکروسافت اعلام کرده که سرفیس های جدید دیگر مشکلات مربوط به اتکا پذیری نسخه‌های قدیمی سرفیس ها را ندارند و نسخه‌های جدید این دستگاه‌ها با اتکا پذیری کامل کارهای مختلف را برای کاربران انجام می‌دهند.

بر این اساس، مایکروسافت تصمیم دارد تا کسب و کار خود در زمینه تولید سری محصولات سرفیس را در سال ۲۰۱۹ گسترش دهد و به احتمال زیاد دسته بندی جدیدی را از این محصولات به بازار معرفی کند. بر این اساس گزارش‌هایی در مورد تلاش اپل برای معرفی محصولاتی جدید از سری محصولات سرفیس در MWC امسال که در بارسلونا برگزار می‌شود، مطرح شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 × = ده