ویدیو: مبارزه آیپد پرو با سرفیس ادامه دارد

سرفیس - مایکروسافت - آیپد - امتداد پارسه

اپل به تازگی با انتشار یک کلیپ تبلیغاتی از آیپد، پاسخی بچگانه به ادعای کنایه آمیز مدیر عامل مایکروسافت داده است.

هفته پیش اخباری مبنی بر ادعای کنایه آمیز ساتیا نادلا به عنوان مدیر عامل اجرایی مایکروسافت، در خبرگزاری‌ها منتشر شد. نادلا در طی نشست خود در هند، به دو خبرنگار که کاربر آیپد بودند رو کرد و گفت: «شما نیاز به خرید یک کامپیوتر واقعی دارید»

به نظر می‌رسد که این مسئله زیاد برای کمپانی کوپرتینونشین جالب نبوده و این شرکت تصمیم گرفته تا با انتشار یک کلیپ تبلیغاتی پاسخ ساتیا نادلا را بدهد.

علت کنایه ساتیا نادلا به آیپد در حقیقت به ضعف پردازنده و سیستم عامل این مجموعه دستگاه‌ها برمی‌گردد. قدرتمندترین نسخه تبلت های آیپد که با عنوان iPad Pro شناخته می‌شود نیز از سیستم عامل همراه اپل با عنوان iOS و پردازنده A10X Fusion با معماری ARM استفاده می‌کند. همین مسئله باعث شده تا مدیر عامل مایکروسافت این دستگاه‌ها را به عنوان محصولاتی پر کاربرد نداند.

در کلیپ منتشر شده از اپل، یک کودک با استفاده از آیپد پروی خود کارهای بسیار جالب و سرگرم کننده‌ای انجام می‌دهد. او با آیپد بازی می‌کند، خاطره می‌نویسد و حتی عکس‌های مختلف را ویرایش می‌کند.

او در پایان این کلیپ و در پاسخ به این سؤال که «چه‌کاری با کامپیوترت انجام می‌دهی» می‌گوید «کامپیوتر چیست؟»

در حقیقت اپل فکر می‌کند با انتشار این کلیپ توانسته پاسخ مدیر عامل مایکروسافت را بدهد. اپل ادعا کرده که خودش می‌داند که آیپد پرو یک «کامپیوتر واقعی» نیست و هرگز چنین ادعایی نداشته است. در عین حال اپل ادعا می‌کند که آیپدها دستگاه‌هایی باتجربه کاربری متفاوت هستند.

با این حال مایکروسافت هنوز به عنوان یک شرکت رقیب و تولید کننده مهم‌ترین دستگاه‌های هیبریدی ویندوزی ، بر مواضع خود استوار باقی مانده است.

مایکروسافت با تولید سری محصولات سرفیس نه تنها توانسته تجربه کاربری متفاوتی را به نسبت دیگر کامپیوترها ارائه دهد، بلکه توانسته محصولی کارآمد و به قول ساتیا نادلا یک «کامپیوتر واقعی» را به دنیا عرضه کند.

سرفیس ها، حتی با وجود طراحی کوچک و سبک که در تمامی محصولات اپل دیده می‌شود، به هیچ وجه کارایی را فدای بازدهی نکرده‌اند. این دستگاه‌ها علاوه بر اجرای نسخه کامل ویندوز 10 پرو، از پردازنده‌هایی قدرتمند استفاده می‌کنند و در ابعاد یک تبلتِ آیپد پرو، قدرت یک لپ تاپِ ورک استیشن را به کاربر ارائه می‌دهند.

مایکروسافت در حقیقت با سرفیس ها توانسته ثابت کند که تجربه کاربری لذت بخش و فوق‌العاده تداخلی با ساخت یک محصول با دوام و کارآمد ندارد و این سری محصولات می‌توانند هر دو فاکتور مهم را به کاربران ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید