مایکروسافت برای اولین بار به صورت رسمی در مورد سرفیس فون‌ها توضیح داد

مایکروسافت برای اولین بار به صورت رسمی در مورد سرفیس فون‌ها توضیح داد

مدت زیادی است که از شروع موج شایعات در مورد سرفیس فون می‌گذرد. این در حالی است که شرکت مایکروسافت به عنوان تولید کننده این محصولِ احتمالی تاکنون هیچ توضیحی ارائه نداده بود و تنها چند پتنت ثبت شده از منابع غیررسمی فاش شده بود.

اما حالا مایکروسافت برای اولین بار به طور رسمی در مورد این محصول و تلاش برای ساخت آن صحبت کرده است.

شرکت بزرگ ردموند در بیانیه اخیر خود که به همراه یک پتنت دیگر ارائه داده است، وجود تلفن هوشمند تاشو با دو نمایشگر را تائید کرده است.

در این بیانه مایکروسافت از یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های تلفن‌های هوشمند امروزی صحبت کرده است. این شرکت اعلام کرده که کاربران این محصولات همواره علاقه زیادی به نمایشگرهای بزرگ‌تر نشان داده‌اند. نمایشگرهای بزرگ‌تر باعث می‌شوند تا تلفن‌های هوشمند به ابزارهایی کارآمد برای تماشای محتوای ویدیویی و اجرای بازی‌ها تبدیل شوند. این در حالی است که بزرگ‌تر شدن نمایشگر همواره مستلزم بزرگ‌تر شدن سایز دستگاه‌ها می‌شود.

افزایش ابعاد دستگاه‌ها از جمله چالش‌هایی است که با ابراز نارضایتی کاربران همراه بوده است چرا که این مسئله باعث کمتر شدن قابلیت حمل این دستگاه‌ها و کار با یک دست آن بسیار دشوار می‌شود.

مایکروسافت در بیانیه خود اعلام کرده که استفاده از نمایشگرهای دوگانه در دستگاه‌های تاشو، علاوه بر افزایش قابلیت حمل و راحتی استفاده به صورت یک دست، باعث می‌شود تا تلفن هوشمند در زمان نمایش محتوای ویدیویی و اجرای بازی‌ها قابلیت پخش تصاویر بزرگ‌تر را داشته باشد.

مایکروسافت اعلام کرده نمایشگرهای به کار رفته در این دستگاه و همچنین لولای تعبیه شده در آن به نحوی طراحی شده‌اند که در حین استفاده به صورت تمام صفحه هیچ شیار و فاصله‌ای نداشته باشند و کیفیت تجربه کاربری را افزایش دهند.

نوآوری جدید مایکروسافت یکی از مهم‌ترین مسائل تلفن‌های هوشمند امروزی را حل کرده است. بر همین اساس بسیاری از تولید کنندگان این دستگاه‌ها برای رفع این مشکل به طور نسبی، از طراحی نمایشگرهای بدون مرز استفاده کرده‌اند. البته این نوع طراحی که در تلفن‌های هوشمند مختلف نظیر آیفون ۱۰ و پرچم‌داران گلکسی سامسونگ ارائه شده، هنوز مشکل یاد شده را برطرف نکرده‌اند و مایکروسافت در صورت موفقیت عرضه سرفیس فون، توانسته این مشکل را به طور کامل حل کند.

دیدگاهتان را بنویسید