با محصول آینده مایکروسافت، سرفیس نوت آشنا شوید

با محصول آینده مایکروسافت، سرفیس نوت آشنا شوید

تصمیم اخیر مایکروسافت مبنی بر کنار گذاشتن نسخه موبایل ویندوز، در چند هفته اخیر باعث سردرگمی بسیاری از تحلیلگران حوزه فناوری شده بود و این افراد توان پیش بینی در مورد سرنوشت سرفیس فون را نداشتند.

این در حالی است که بسیاری از پتنت های ثبت شده اخیر توسط مایکروسافت، خبر تلاش مهندسین و طراحان ردموند را برای ساخت یک دستگاه تاشو با قابلیت اتصال به شبکه همراه با آنتن روی بدنه و همچنین قلم استایلوس را تائید می‌کنند. بر همین اساس در ماه ژوئن امسال تصاویری از Ryan Smalley بر پایه پتنت‌های به ثبت رسیده مایکروسافت منتشر شده بود که نشان از تلاش مایکروسافت برای ساخت یک دستگاه تاشو دارای دو نمایشگر لمسی داشت.

با محصول آینده مایکروسافت، سرفیس نوت آشنا شوید

اما حالا تنها پس از گذشت سه هفته از خبر مرگ پلتفرم ویندوز فون، تحلیل‌های تازه نشان از مدلی مفهومی از یک دستگاه همراه، این بار نه برای سرفیس فون، بلکه برای دستگاهی جدید به نام سرفیس نوت دارند.

رندرهای جدید سرفیس نوت نشان می‌دهند که این دستگاه همراه تا حدودی از یک تلفن هوشمند بزرگ‌تر است اما قابلیت انجام تمام کارهای یک تلفن هوشمند با اندازه یک فبلت را دارد و در عین حال می‌تواند به‌عنوان یک تبلت ویندوزی نیز عمل کند. تصویرها همچنین با توجه به پتنت‌های به ثبت رسیده حقیقی مایکروسافت ساخته شده‌اند که بر اساس آن سرفیس نوت دارای یک پورت USB-C است که تا پیش از این در لومیا 950 به کار رفته بود. علاوه بر اینکه مایکروسافت برای ساخت این دستگاه از کیبورد جدا شونده استفاده نکرده و با ایده‌ای هوشمندانه از یک کیبورد تاچ استفاده کرده است.

نمایشگر سرفیس نوت همچنین دارای نمایشگر بدون مرز شبیه به آنچه ک تا پیش از این در پرچم‌دارهای گلکسی نوت 8 و گلکسی اس 8 سامسونگ و آیفون دیده‌ایم شده است.

در نهایت قلم سرفیس نوت از طریق مگنت‌های مخصوص به قسمت لولا متصل می‌شود که تا پیش از این در تمامی محصولات خانواده سرفیس آن را دیده‌ایم.

در ادامه این مطلب میتوانید تصاویر رندر سرفیس نوت را مشاهده کنید.

با محصول آینده مایکروسافت، سرفیس نوت آشنا شویدبا محصول آینده مایکروسافت، سرفیس نوت آشنا شویدبا محصول آینده مایکروسافت، سرفیس نوت آشنا شویدبا محصول آینده مایکروسافت، سرفیس نوت آشنا شویدبا محصول آینده مایکروسافت، سرفیس نوت آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید