بررسی Arc Touch Mouse به همراه راه اندازی و نکات استفاده

بررسی Arc Touch Mouse به همراه راه اندازی و نکات استفاده

یکی از مهم‌ترین لوازم جانی که مایکروسافت در چند سال گذشته از آن رونمایی کرده، ماوس بی سیم Arc Touch Mouse است.

این ابزار جانبی در دو مدل دارای دانگل و بدون دانگل تولید شده است که بر اساس نوع دستگاهی که با آن استفاده می‌کنید حق انتخاب در تهیه آن داشته باشید. مدل بدون دانگل Arc Touch Mouse بیشتر برای دستگاه‌های همراه نظیر سرفیس ساخته شده است تا بدون اشغال پورت USB و اتصال از طریق بلوتوث به دستگاه متصل شده و درنهایت وظیفه یک ماوس کارآمد و قابل حمل را انجام دهد.

Arc Touch Mouse سازگار با دستگاه‌های سرفیس، یک ماوس قابل حمل یک اکسسوری بی‌نظیر است.

3

دو دلیل اصلی برای استفاده از Arc Touch Mouse

–          اول اینکه تمامی دستگاه‌های سری محصولات سرفیس در کنار نمایشگر لمسی و قلم، نیازمند یک ماوس نیز خواهند بود

–          دلیل دوم این است که Arc Touch Mouse از طریق بلوتوث به سرفیس متصل می‌شود تا دردسر اشغال پورت‌های USB توسط دانگل را نداشته باشید.

 

مایکروسافت در طراحی Arc Touch Mouse تلاش زیادی کرده تا یک محصول کاملاً ارگونومی با قابلیت حمل بسیار بالا را ارائه دهد.

Arc Touch Mouse در کنار دستگاه‌های سرفیس حتی می‌تواند به دیگر کامپیوترها نیز متصل شود و همین مسئله می‌تواند بهترین دلیل برای توضیح کارآمد بودن این اکسسوری فوق العاده باشد.

Arc Touch Mouse در ابعاد 0.6 در 2.3 در 5.1 اینچ ساخته شده است و تنها 2.3 اونس وزن دارد تا کوچکی و سبکی آن بتواند به بازدهی بیشتر آن کمک کند. طراحی فلت Arc Touch Mouse باعث می‌شود تا آن را به راحتی در جیب جا داد و در هر لحظه که نیاز داشتید از آن استفاده کنید.

2

این ماوس از دو باتری با سایز AA استفاده می‌کند و تنها با خم کردن آن بر اساس زاویه دست آماده به کار می‌شود. Arc Touch Mouse به راحتی در دست جای می‌گیرد تا تمامی حرکات در لحظه کار را ردیابی و اجرا کند.

مایکروسافت در ساخت Arc Touch Mouse از تکنولوژی BlueTrack استفاده کرده تا از بتوان از آن در هر سطحی، جدای از شفافیت یا مات بودن بتوان استفاده کرد. مایکروسافت همچنین در ماوس سفارشی و جدید خودش چرخ اسکرول را حذف کرده و به جای آن از یک دکمه لمسی برای اسکرول بهره برده است تا روند اسکرول کردن را راحت‌تر کرده و در عین حال با حذف قطعات مکانیکی، به طول عمر هرچه بیشتر Arc Touch Mouse بی افزاید.

دکمه لمسی Arc Touch Mouse می‌تواند اسکرول های عمودی و افقی را به طور کاملاً سریع انجام دهد و در صفحات وب یا اسناد اکسل دردسر اسکرول های طولانی را حذف کند.

1

روند نصب و اتصال Arc Touch Mouse به سرفیس بسیار آسان است.

برای اتصال ماوس آرک تاچ به سرفیس کافی است این مراحل را به سادگی انجام دهید:

 

–          دکمه Power/Connect که در قسمت پائینی Arc Touch Mouse قرار گرفته را برای سه تا پنج ثانیه نگه دارید تا چراغ آن شروع به چشمک زدن کند.

–          در سرفیس خود آیکون بلوتوث در بخش پایین سمت راست را پیدا کرده و روی آن راست کلیک کنید و Go to settings.را بزنید

–          در بخش تنظیمان سرفیس به Mouse > Pair بروید و دستگاه خود را انتخاب کنید.

علاوه بر این، مایکروسافت برای Arc Touch Mouse یک اپلیکیشن اختصاصی نیز عرضه کرده است. شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن Mouse برای دستگاه‌های سرفیس، از Arc Touch Mouse استفاده کنید:

–          در استارت عبارت Store را تایپ کرده و به فروشگاه اپلیکیشن مایکروسافت بروید.

–          Arc Touch Bluetooth Mouse را جست و جو کرده و آن را نصب کنید.

–          با باز کردن اپلیکیشن می‌توانید دستورالعمل نصب آسان Arc Touch Mouse را دریافت کنید.

به طور کل Arc Touch Mouse را می‌توان یکی از کارآمدترین و مهم‌ترین اکسسوری های مایکروسافت نامید که همراه داشتنش در کنار دستگاه‌های Surface کاملاً ضروری خواهد بود. Arc Touch Mouse نه تنها یک ابزار جانبی کارآمد برای سری محصولات خانواده سرفیس بلکه یک ابزار کنترلی کاملاً مناسب برای تمامی کاربران کامپیوترهای دسکتاپ و همراه به حساب میاید.

دیدگاهتان را بنویسید