6 دلیل برای انتخاب سرفیس لپ‌تاپ

6 دلیل برای انتخاب سرفیس لپ‌تاپ

سرفیس لپ‌تاپ به دلیل طراحی بی‌نظیر و کارایی قدرتمند از خاص‌ترین لپ‌تاپ‌های دنیا است. Surface Laptop از همان مفهوم سرفیس در طراحی بدنه استفاده می‌کند با این حال به دلیل ساختار متفاوتی که دارد کار با آن در اغب اوقات ساده‌تر از تبلت‌های سرفیس مانند Surface Pro 4 است. در این مطلب به شما خواهیم گفت چرا یک سرفیس لپ‌تاپ را انتخاب کنید و از این انتخاب خوشحال باشید.

طراحی بی‌نظیر

قبل از خرید سرفیس لپ‌تاپ جزییات دقیقی که در طراحی آن بکار رفته است را ببینید. به لبه‌ها نگاه کنید، خطوط مستقیمی که چشم را نوازش می‌کنند و حجم‌هایی که به زیبا‌ترین شکل ممکن از فضای کاری روی کیبورد تا بالای پنل نمایشگر توسعه پیدا کرده‌اند. این ظرافت و دقت در جزییات را تنها در سرفیس لپ‌تاپ می‌توانید ببینید.

ترکیب رنگی Surface Laptop هم کاملا منحصر به فرد است، بدنه سرفیس لپ‌تاپ با سطح منیزیومی به خوبی با چهار رنگی که برای سطح کیبورد در نظر گرفته شده، هماهنگی دارد. برای انتخاب سرفیس لپ‌تاپ خود می‌توانید طیف سرخ تیره بورگندی، آبی کبالت، گرافیتی طلایی و پلاتینیوم را انتخاب کنید. ضمن اینکه تنوع کاملی از رنگ‌ها در فروشگاه تاپ‌سان موجود است.

کیبورد در سرفیس لپ‌تاپ

2

سرفیس لپ‌تاپ با بخش کیبورد از دیگر مدل‌های سرفیس متمایز می‌شود. به همین دلیل است که امتیازات مهمی را می‌توان در کیبورد پیدا کرد که هر کدام برای انتخاب سرفیس لپ‌تاپ کافی هستند. به عنوان مثال پوشش فابریک آلکانترا در سطح کلیدها، قوی‌ترین حسی که تا امروز از لمس یک محصول فناورانه تجربه کرده‌اید را فراهم می‌کنند. این کیبورد برای کار در ساعت‌های طولانی طراحی شده و کافی است موقعیت مچ دست روی این پوشش آلکانترا را تصور کنید. هر یک از کلیدها حدود 1.4 میلی‌متر حرکت عمودی دارند و این باعث می‌شود سرعت تایپ بطور قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا کند در عین حال خطاهای کمتری در تایپ داشته باشید.

نمایش واقعی رنگ‌ها

سرفیس لپ‌تاپ در بخش مشخصات فنی نمایشگر یک شاهکار است اما این ویژگی‌ها را فراموش کنید. تجربه واقعی کار با سرفیس ‌لپ‌تاپ فراتر از تمام این اعداد و ارقام است. پنل نمایشگر این مدل در تست‌هایی که هنگام کاربردهای روزمره روی آن انجام شده است توانسته طیف رنگی sRGB را با دقت 135% نسبت به استانداردهای موجود بازسازی کند. این یعنی رنگ‌هایی طبیعی، غنی و درخشان مشاهده خواهید کرد که به تصویر جان می‌دهند.

عمر باتری

3

سرفیس لپ‌تاپ، ظرافت را قربانی کارایی نکرده است و این همان رویکردی است که در بسیاری از مدل‌های دیگر، متداول است اما نه در سرفیس لپ‌تاپ. بدنه‌ای به این ظرافت اگر به فناوری‌های پیشرفته بهینه‌سازی عملکرد مجهز نشده باشد، عمر باتری بسیار پایینی خواهد داشت در حالی که سرفیس لپ‌تاپ از بهترین و بادوام‌ترین نوع باتری استفاده می‌کند. در نتیجه هنگام کاربردهای روزمره برای مرور وب می‌توانید در شرایط واقعی تا 8 ساعت و 23 دقیقه از آن استفاده کنید. پس وقتی به محل کار رسیدید سرفیس لپ‌تاپ را روشن کنید و مطمئن باشید تا زمانی که به خانه بازمی‌گردید، سرفیس لپ‌تاپ همچنان برای شما آماده است. این زمان بر حسب شرایط واقعی محاسبه شده است ولی در شرایط آزمایشگاهی می‌تواند تا دو برابر نیز افزایش پیدا کند.

امکانات

درگاه USB 3 نسبت به نسل قبلی 10 برابر سریع‌تر است و می‌تواند سرعت انتقال داده‌ها تا 5 گیگابیت بر ثانیه را در اختیار شما قرار دهد. اما به دلیل شیوه طراحی این پورت در اغلب لپ‌تاپ‌های باریک و ظریف حذف می‌شود. در مدل‌های دیگر به جای این پورت از USB C یا حتی تاندربولت استفاده می‌کنند و کاربر ناچار است برای اتصال یک فلش درایو ساده از دانگل استفاده کند. از این نظر می‌توان تجربه کاربری سرفیس لپ‌تاپ را بالاتر از بقیه توصیف کرد. همین رویکرد را می‌توان برای قابلیت جذاب ویندوز Hello‌ دید. مدل‌های بسیاری از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند اما مطمئن باشید سرفیس لپ‌تاپ سریع‌ترین تجربه در میان تمام مدل‌های ویندوزی است.

سرعت

سرفیس لپ‌تاپ مانند سایر مدل‌ها از پردازنده و رم قوی استفاده می‌کند و شاید از این نظر تفاوتی با دیگران نداشته باشد ولی محدودیت شما در کار با اغلب لپ‌تاپ‌ها در بخش ذخیره‌سازی است. حتی در اغلب مدل‌‌های مجهز به SSD نیز ذخیره‌سازی با سرعت 300 مگابیت بر ثانیه انجام می‌شود ولی کافی است سرفیس‌ لپ‌تاپ را یک بار تست کنید تا متوجه شوید سرعت داده‌ها در آن به سه برابر این رقم افزایش پیدا کرده است. این موضوع یکی از بخش‌هایی است که دلیل تفاوت قیمت سرفیس لپ‌تاپ با سایرین را توضیح می‌دهد. هنگام استارت ویندوز لازم نیست تا 20 بشمارید، چون سریع‌تر از این زمان اجرا می‌شود.

قیمت مناسب

قبل از خرید سرفیس لپ‌تاپ از تاپ‌سان حتما سایت‌های فروش را بررسی کنید تا مطمئن باشید بهترین قیمت را بدست خواهید آورد. اما امتیاز تاپ‌سان فقط به قیمت محدود نمی‌شود زیرا ما ادعا داریم می‌توانیم همان تجربه‌ای که در خرید از یک فروشگاه مایکروسافت کسب می‌کنید را همین‌جا برای شما فراهم کنیم. این ادعا یعنی تعهد ما به اصالت کالا، کیفیت خدمات و رضایت مشتری فراتر از تمام تجربه‌هایی است که تا کنون داشته‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید