50 درصد کاربران با آپدیت‌های ویندوز 10 مشکل دارند

50 درصد کاربران با آپدیت‌های ویندوز 10 مشکل دارند

نظرسنجی‌های انجام شده نشان می‌دهند که 50 درصد کاربران ویندوز 10 با نصب آپدیت‌های این سیستم عامل مشکل دارند. این نظر سنجی در وب سایت حمایت از مشتریان Which انجام شده است که طی آن از 1100 کاربر در مورد آپدیت‌های ویندوز 10 سؤال پرسیده شده است. 21 درصد از شرکت کنندگان این نظر سنجی اعلام کرده‌اند که آپدیت‌ها باعث عدم کارکرد و سازگاری قطعات سخت افزاری با ویندوز 10 می‌شوند. در عین حال، 16 درصد از کاربران با مشکلات بحرانی سخت افزاری مواجه می‌شوند که باعث می‌شود تا کارکرد کلی دستگاه با مشکلات جدی همراه شود. علاوه بر این، برخی از کاربران نیز اعلام کرده‌اند که آپدیت‌ها باعث می‌شود تا دستگاه آن‌ها دیگر روشن نشود.

در این میان، نزدیک به 46 درصد از کاربران اعلام کرده‌اند که نصب این به روز رسانی‌ها باعث می‌شود تا دستگاه به طور کامل از کار بیافتد و آن‌ها به دلیل نداشتن اطلاعات و مهارت‌های لازم مجبور به ارائه دستگاه به تعمیرکاران شده‌اند و برای برطرف کردن مشکل، به طور متوسط 90 دلار هزینه کنند.  این نظر سنجی بین کاربرانی انجام شده است که از سه سال پیش و به طور مشخص از اکتبر 2015 اقدام به نصب ویندوز 10 کرده‌اند. گفتنی است که در برخی از ارقام فوق، کاربران به صورت ترکیبی به سوال ها پاسخ داده اند.

با وجود اینکه آپدیت‌های نرم افزاری برای ویندوز 10 باعث ارائه قابلیت‌های بسیار زیادی می‌شود، اما بسیاری از کاربران، با انجام صحیح فرایند آپدیت مشکل دارند. مایکروسافت در عرضه ویندوز 10، نصب آپدیت‌ها را به صورت خودکار و اجباری تنظیم کرده است که باعث دردسرهای زیادی برای کاربران شده است. از طرفی بسیاری از کاربران نیز با این مسئله مشکل ندارند و حتی به دلیل تمایل بیش از حد نسبت به آن‌ها، اقدام به عضویت در برنامه ویندوز اینسایدر کرده‌اند تا آپدیت‌ها را زودتر از زمان بندی دریافت کنند. از همین جهت نمی‌توان به صورت صد در صد باور داشت که آپدیت‌ها باعث خرابی و ایجاد مشکل در کارکرد سیستم عامل ویندوز 10 می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید