گوگل احتمال قابلیت Bokeh را به گوشی‌های اندرویدی قدیمی میاورد

گوگل احتمال قابلیت Bokeh را به گوشی‌های اندرویدی قدیمی میاورد

شرکت اپل به تازگی از آیفون‌های جدید خود به همراه قابلیت کنترل عمق تصاویر با عنوان Bokeh رونمایی کرده است و حالا اطلاعات منتشر شده از رقیب سخت افزاری این کمپانی، یعنی گوگل حاکی از آن است که این قابلیت قرار است روی تمامی تلفن‌های هوشمند اندرویدی نیز ارائه شود.

تا پیش از این امکان ثبت تصاویر دارای عمق در تلفن‌های هوشمند تنها با استفاده از دوربین‌های مجهز به دو لنز امکان پذیر بود. اما در اواسط سال جاری میلادی اینستاگرام طی یک آپدیت نرم افزاری، امکان ثبت تصاویری با کنترل عمق را به صورت نرم افزاری به کاربران آیفون‌ها و گوشی‌های اندرویدی ارائه داده بود.

پس از اینستاگرام، اپل نیز در زمان معرفی آیفون 10 آر نیز امکان استفاده از قابلیت Bokeh را به این تلفن هوشمند آورد. آیفون 10 آر با دوربین تک لنز تولید شده است با این حال این تلفن هوشمند می‌تواند تصاویر با عمق کنترل شده را ثبت کند.

در این میان، شرکت گوگل نیز تصمیم گرفته تا امکان استفاده از این قابلیت را به تمامی تلفن‌های هوشمند بیاورد. این کمپانی در صدد توسعه یک قابلیت جدید در اپلیکیشن Google Photos است که از طریق آن می‌تواند تمامی تصاویر قدیمی را به صورت Bokeh ویرایش کند.

بر اساس گزارش وب سایت Android Police گوگل تصمیم دارد تا این قابلیت را برای تمامی تلفن‌های هوشمند اندرویدی و آیفون‌ها ارائه کند. این قابلیت با استفاده از هوش مصنوعی و پردازش ابری گوگل می‌تواند سوژه مورد نظر کاربر را انتخاب کند و مابقی موارد نشان داده در تصویر را تار کند. اطلاعات یاد شده در حالی منتشر شده است که هنوز هیچ جزئیاتی در مورد زمان عرضه این قابلیت در آپدیت‌های گوگل فوتوز در دست نیست؛ با این حال می‌توان مطمئن بود که این قابلیت قرار است در آینده نزدیک امکان ثبت تصاویر با کیفیت را به تمامی تلفن‌های هوشمند ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید