کورتانا به بخش Action Center انتقال پیدا کرد

کورتانا به بخش Action Center انتقال پیدا کرد

گزارش جدید وب سایت Windows Central نشان می‌دهد که مایکروسافت تصمیم گرفته است تا در آپدیت‌های جدید ویندوز 10، دستیار هوشمند کورتانا را به بخش Action Center انتقال دهد.
بر همین اساس، کاربران نسخه‌های آپدیت شده ویندوز 10 دیگر به نوار جست و جوی کورتانا در تسک بار دسترسی نخواهند داشت و از این پس برای فراخوانی دستیار هوشمند کورتانا باید به Action Center مراجعه کنند. این مسئله نشان می‌دهد که مایکروسافت تصمیم به کم کردن میزان دسترسی این دستیار صوتی گرفته است.
پیش از این در نسخه‌های قبلی ویندوز 10 کاربران می‌توانستند از طریق آیکون تعبیه شده در تسک بار به کورتانا دسترسی داشته باشند. اما حالا مایکروسافت تصمیم گرفته تا جایگاه تسک بار را به موارد مهم‌تری اختصاص دهد. با این حال هنوز کاربران با گفتن عبارت Hey Cortana می‌توانند این دستیار را فراخوانی کنند.
در حقیقت به نظر می‌رسد که مایکروسافت از توسعه و گسترش این دستیار هوشمند اختصاصی نا امید شده است. تا پیش از این، ردموندی ها تلاش زیادی برای افزایش تعداد کاربران کورتانا کرده بودند. اما حالا به نظر می‌رسد که عدم جلب توجه بسیاری از کاربران به این دستیار هوشمند باعث شده تا این شرکت، دسترسی آن را به طور کل کاهش دهد.
پیش از این نیز مایکروسافت تجربه کنار گذاشتن بسیاری از محصولات سخت افزاری و نرم افزاری خود را داشته است. تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که مایکروسافت در آینده تصمیم به تمرکز هر چه بیشتر برای توسعه سیستم عامل ویندوز 10 در کنار سری محصولات سخت افزاری خانواده سرفیس دارد.
این شرکت به تازگی پایان عمر محصولاتی نظیر ویندوز فون و کینکت را اعلام کرده است. از طرفی توسعه بسیاری از سرویس‌های نرم افزاری این شرکت نظیر Groove Music نیز متوقف شده است. همین مسئله می‌تواند نشانه‌ای مهم از پایان عمر زودهنگام دستیار هوشمند اختصاصی مایکروسافت با عنوان کورتانا باشد. علاوه بر این، مایکروسافت ممکن است با کنار گذاشتن کورتانا، دستیار هوشمند الکسا را به عنوان راه حلی جایگزین در سیستم عامل خود عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید