کامپیوترهای همیشه روشن تحت برند سرفیس تولید نمی‌شوند

کامپیوترهای همیشه روشن تحت برند سرفیس تولید نمی‌شوند

شایعات در مورد تلاش شرکت مایکروسافت برای تولید و عرضه یک مدل از سرفیس ارزان قیمت از هفته پیش منتشر شده است و حالا مشخص شده که ردموندی ها تصمیمی برای تولید و عرضه این محصول با پردازنده ARM ندارد.

مایکروسافت با همکاری کوالکام از سال گذشته توانست محصولاتی را با عنوان Always Connected PC یا کامپیوترهای همیشه روشن را تولید و عرضه کند. این محصولات از پردازنده  اسنپ دراگون ساخت شرکت کوالکام به همراه نسخه‌ای خاص از سیستم عامل ویندوز 10 که برای پردازنده‌های ARM توسعه داده شده بود، بهره می‌بردند.

در این میان، شایعات اخیر نشان داده‌اند که مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده‌ای نزدیک، از یک مدل ارزان قیمت از محصولات سرفیس رونمایی کرده و آن را تا پایان امسال به بازار عرضه کند. اما حالا مشخص شده است که این شرکت تصمیم دارد تا سری ارزان قیمت محصول خود را با پردازنده‌های شرکت اینتل تولید کند.

سرفیس ارزان قیمت که به احتمال زیاد با برچسب قیمت 400 دلاری آماده عرضه می‌شود، مجهز به پردازنده اینتل خواهد بود که از لحاظ قدرت پردازشی توان بهتری نسبت به دستگاه‌های Always Connected PC دارند. با این حال این محصول مصرف انرژی بیشتری از سری محصولات کم مصرف مبتنی بر پردازنده های ARM خواهد داشت.

بسیاری از تحلیل گران بر این باور هستند که مایکروسافت تصمیم دارد تا این محصول را به عنوان نسخه جدیدی از سرفیس 3 تولید و عرضه کند. به همین دلیل می‌توان پیش بینی کرد که این محصول از برنامه‌های X64 پشتیبانی کند و می‌تواند همانند دیگر محصولات سری سرفیس کار کند.

بسیاری از شایعات بر این باور هستند که مایکروسافت تصمیم دارد تا  سرفیس 400 دلاری را به عنوان محصولی رقیب در برابر آیپد نسل ششم اپل معرفی کند که در کنار پردازنده قدرتمند و قابلیت کار با قلم استایلوس،  قیمت بسیار پایینی خواهد داشت.

بر اساس پیش بینی‌ها این محصول در نیمه دوم سال جاری میلادی به صورت رسمی معرفی شده و یک ماه پس از آن برای عرضه عمومی در سراسر جهان آماده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید