چگونه عضو برنامه اینسایدر ویندوز 10 شویم؟

چگونه عضو برنامه اینسایدر ویندوز 10 شویم؟

ویندوز اینسایدر یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مایکروسافت است که با هدف توسعه هر چه‌بهتر و باکیفیت‌تر سیستم عامل ویندوز 10 ارائه شده است.

ویندوز اینسایدر چیست؟

برنامه ویندوز اینسایدر به کاربران ویندوز 10 اجازه می‌دهد تا آپدیت‌های بتای ویندوز 10 را زودتر از کاربران عادی دریافت کنند. در این برنامه، مایکروسافت قابلیت‌های جدیدی که قرار است در طولانی مدت برای کاربران عمومی عرضه شود را به صورت نسخه‌های بتا در اختیار کاربران اینسایدر قرار می‌دهد.

مزایا و معایب ویندوز اینسایدر:

مهم‌ترین مزیت عضویت در برنامه ویندوز اینسایدر، استفاده زودهنگام از قابلیت‌های جدید ویندوز 10 است. در این برنامه بسیاری از قابلیت‌هایی که هرگز کاربران عمومی تجربه نخواهند کرد نیز وجود خواهد داشت. برخی از قابلیت‌ها در برنامه اینسایدر مورد تست قرار می‌گیرند و در صورت عدم وجود واکنش مثبت به آن‌ها، حذف خواهند شد و به این ترتیب در اختیار کاربران عمومی قرار نمی‌گیرند.

در این میان باید توجه داشت که آپدیت‌های اینسایدر به صورت بتا هستند و ممکن است، باعث افزایش باگ‌های مختلف در سیستم عامل شوند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا در دستگاه‌هایی که اطلاعات مهمی دارید و یا از آن‌ها برای کارهای حرفه‌ای استفاده می‌کنید، آپدیت‌های اینسایدر را دریافت نکنید.

علاوه بر این، باید مراقب حجم مصرفی اینترنت خود باشید. دستگاه‌های اینسایدر به طور مداوم آپدیت‌های مختلف را دریافت می‌کنند که این مسئله باعث افزایش حجم مصرفی اینترنت می‌شود.

به یاد داشته باشید که آپدیت‌ها ممکن است به صورت هفتگی و حتی روزانه برای دستگاه شما عرضه شوند. پس به همین دلیل دستگاه در هر بار ریستارت شدن آپدیت جدید را دریافت می‌کند.

روش عضویت در اینسایدر:

نکته: به یاد داشته باشید که مسئولیت عضویت در اینسایدر با خود شما است، با عضویت در این برنامه ممکن است دستگاه شما در طول نصب آپدیت‌های مختلف با مشکل مواجه شود. پس حتماً از اطلاعات مهم خود بکاپ بگیرید.

برای عضویت در برنامه اینسایدر ابتدا باید یک اکانت مایکروسافت داشته باشید.

  1. در قدم اول با حساب کاربری مایکروسافت در ویندوز وارد شوید

  2. به Settings بروید

  3. زیر شاخه Update & Security را انتخاب کنید

  4. در این بخش، به شاخه Advanced Options بروید

  5. Get Insider Preview builds را انتخاب کرده و در نهایت گزینه Get Started را بزنید

  6. سپس گزینه Next و Confirm را بزنید و دستگاه را از طریق گزینه پیش رو ریستارت کنید

پس از انجام مراحل بالا، عضو برنامه اینسایدر خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید