چگونه تاریخچه جستوجو های ذخیره شده در کورتانا را حذف کنیم

چگونه تاریخچه جستوجو های ذخیره شده در کورتانا را حذف کنیم

کورتانا در ویندوز 10 نه تنها یک ابزار جستوجوی سریع برای کاربران است، بلکه یک دستیار صوتی شخصی است که توسط مایکروسافت برای رقابت با دستیار های صوتی سیری اپل و گوگل توسعه یافته است. هر چند که این دستیار صوتی برای سیستم عامل های اندروید و iOS نیز منتشر میشود، اما عمده استفاده آن در ویندوز 10 است.
با توجه به این که این دستیار صوتی میتواند برای جستوجو در محتویات داخل کامپیوتر و یا اینترنت بسیار مفید باشد اما ممکن است افرادی که به حریم خصوصی اهمیت ویژه ای میدهند را دچار دردسر کند. به همین منظور، در این مقاله سعی داریم تا به صورت تصویری نحوه حذف تاریخچه جستوجو های کورتانا را آموزش دهیم.
(برای وضوح بیشتر برروی تصاویر کلیک کنید)
– برای حذف تاریخچه جستوجو ها کافی است ابتدا وارد منوی استارت ویندوز 10 شده و سپس وارد بخش تنظیمات دستگاه شوید.
1
– در پنجره تنظیمات گزینه Privacy را انتخاب کرده و سپس وارد بخش Speech, inking & typing شوید.
2

3
– در این بخش کافی است گزینه Stop getting know me را به عنوان پاک کردن اطلاعات ذخیره شده بزنید. توجه داشته باشید که پس از انتخاب این گزینه پنجره کوچکی به عنوان هشدار برای شما باز میشود که در آن به شما تذکر میدهد که اگر این قابلیت را انتخاب کنید تمام اطلاعات شخصی شما از بخش جستوجو پاک میشود و ویندوز نمیتواند بر اساس علایق شما پیشنهاد های مفید را به شما ارائه دهد.
4

5

این روش نه تنها اطلاعات شخصی شما را از بخش جستجو های کورتانا و اج پاک میکند، بلکه پس از انجام این تنظیمات کورتانا دیگر اطلاعات شخصی شما را ذخیره نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید