چگونه Windows 10 S را به نسخه Pro ارتقا دهیم

چگونه Windows 10 S را به نسخه Pro ارتقا دهیم

در کنفرانس ماه می امسال، مایکروسافت طی معرفی محصولات آموزشی خود، از نسخه محدود ویندوز 10 با نام Windows 10 S رونمایی کرد. همچنین در ادامه این کنفرانس از لپ تاپ جدید خانواده سرفیس به نام سرفیس لپ تاپ پرده برداری شد. سرفیس لپ تاپ از لحاظ سخت افزار بسیار قوی به نظر میرسد اما آنچه که قابلیت های این دستگاه را محدود میکند، نسخه محدود شده Windows 10 S است.

Windows 10 S همانند Windows RT تنها دسترسی محدود شده به استور مایکروسافت را دارد اما این بار مایکروسافت اشتباه چند سال پیش خود در مورد Windows RT را تکرار نکرده و به کاربران Windows 10 S اجازه ارتقای سیستم عامل خود به نسخه پرو را میدهد. روند نصب نسخه پرو در Windows 10 S بسیار ساده است.

از آنجایی که کاربران Windows 10 S اجازه نصب برنامه های خارج از مایکروسافت استور را ندارند، کافیست برای این کار یک برنامه خارج از استور (برای مثال کروم یا فایرفاکس) را دانلود اقدام به نصب آن کنید. پس از اجرای فایل نصبی Exe یا Msi، پیامی مبنی بر عدم دسترسی Windows 10 S به اجرای برنامه نمایش داده خواهد شد و پس از آن سوالی از کاربر پرسیده میشود که آیا قصد دارد Windows 10 S را به نسخه پرو ارتقا دهد یا خیر. در صورت تایید کاربر، روند دانلود و نصب نسخه پرو شروع شده و نهایتا پس از چند بار ریستارت به ویندوز 10 پرو ارتقا میاید.

در روند نصب توجه به چند نکته ضروری است از جمله اینکه هزینه ارتقای Windows 10 S به نسخه پرو 49 دلار خواهد بود و کاربران پس از ارتقا نمیتوانند دستگاه خود را به نسخه S برگردانند و حتی پس از Reset Factory دستگاه با ویندوز 10 پرو اجرا خواهد شد. نکته دیگر اینکه برای جلو گیری از صدمه به اطلاعات، حتما قبل از انجام فرایند نصب از فایل ها باید نسخه پشتیبان تهیه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.