چالش جدید مایکروسافت در برابر نقض قوانین کپی رایت در استور

چالش جدید مایکروسافت در برابر نقض قوانین کپی رایت در استور

استور یکی از از مهم ترین سرویس های کلیدی محصولات مایکروسافت است که چند سالی است با مشکلات بسیاری نظیر عدم ارائه اپلیکیشن های کاربردی دست و پنجه نرم می کند. مایکروسافت مدت زیادی است که تلاش می کند تا اپلیکیشن های مهم کاربردی را در استور موجود کند و در عین حال آن دسته از اپلیکیشن های غیر کاربردی و تبلیغاتی که در استور موجود شده اند را پاک کند. اهمیت استور زمانی بیشتر می شود که میزان کاربرد و فروش تلفن های هوشمند ویندوزی و نسخه هایی خاص از ویندوز نظیر ویندوز 10 اس وابستگی شدیدی به این سرویس داشته باشند.
در این میان چالشی جدید و مهم تر برای استور بوجود آمده است که باعث واکنش بسیاری از کاربران و شرکت های تولید کننده آثار دیجیتالی شده است. اخیرا تعداد اپلیکیشن های منتشر کننده غیر قانونی فیلم و سریال در استور افزایش پیدا کرده است. این اپلیکیشن ها برای تمام محصولات مایکروسافت نظیر کامپیوتر های ویندوزی، ایکس باکس وان و موبایل عرضه شده اند و به کاربران اجازه تماشا و حتی دانلود فیلم ها به صورت غیر قانونی را میدهند.
این مسئله باعث واکنش مایکروسافت شده و بار دیگر این شرکت را وادار به انجام برخی تغییرات در استور کرده است. بر همین اساس، مایکروسافت تصمیم دارد تا بسیاری از اپلیکیشن های اضافی و غیر قانونی را از استور پاک کند. این مسئله در صورت عدم اقدام سریع مایکروسافت می تواند شکایت بسیاری از کمپانی های انتشار دهنده آثار دیجیتالی را در برداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید