پشتیبانی از فید خبری RSS از فایرفاکس حذف شد

پشتیبانی از فید خبری RSS از فایرفاکس حذف شد

بنیاد موزیلا به تازگی در توسعه نسخه جدید مرورگر فایرفاکس پشتیبانی از فید خبری آر اس اس را حذف کرده است و به این ترتیب کاربرانی که به نسخه جدید این مرورگر مهاجرت می‌کنند دیگر امکان استفاده از این قابلیت را به صورت پیش‌فرض ندارند.

بر اساس ادعای توسعه دهندگان فایرفاکس، در سال‌های اخیر تعداد کاربرانی که از قابلیت یاد شده استفاده می‌کردند، به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کرده است و به همین دلیل فایرفاکس جدید قرار نیست به همراه این قابلیت برای تمامی کاربران ارائه شود. موزیلا اعلام کرده که پشتیبانی از فیدهای خبری آر اس اس در فایرفاکس باعث بروز اختلالات امنیتی بسیار زیادی می‌شده است و همچنین بازدهی دستگاه‌های در حال استفاده توسط کاربران را به طرز قابل توجهی کاهش می‌داده است.

فایرفاکس 64 آپدیت بعدی این مرورگر اینترنت به‌حساب میاید که قرار است در آن تغییرات قابل توجهی به کاربران ارائه شود برخی از تغییراتی که تا به امروز توسط برخی از تست کنندگان بتای این نسخه کشف شده است شامل امکان پشتیبانی از نمایش نوتویفیکیشن‌ها در بخش اکشن سنتر ویندوز 10 و همچنین حذف قابلیت پشتیبانی از فیدهای خبری آر اس اس می‌شده است.

توسعه دهندگان تصمیم دارند تا این نسخه از مرورگر اینترنتی فایرفاکس را نهایتاً تا دسامبر سال جاری میلادی یعنی تا یک ماه و نیم دیگر آماده عرضه به عموم کاربران دستگاه‌های دسکتاپ کنند. گفتنی است که سال گذشته نیز فایرفاکس در بازه نوامبر تا دسامبر آپدیت جدید این مرورگر را آماده عرضه به تمامی کاربران کرد که از طریق آن می‌توانستند به طراحی رابط کاربری جدید و همچنین قابلیت‌های منحصر به فردتر دسترسی داشته باشند.

فایرفاکس در سال‌های گذشته همواره تلاش داشته تا با توسعه و ارائه قابلیت‌های جدیدتر با مرورگرهای پر استفاده تر نظیر گوگل کروم رقابت کند. گفتنی است که فایرفاکس پس از کروم دومین مرورگر اینترنت پر استفاده در حوزه دسکتاپ به‌حساب میاید.

دیدگاهتان را بنویسید