پروژه بعدی مایکروسافت برای توسعه ایکس باکس فاش شد

پروژه بعدی مایکروسافت برای توسعه ایکس باکس فاش شد

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا طی پروژه‌ای با عنوان «آناکودا» یا Anaconda نسخه جدید کنسول بازی ایکس باکس را آماده توسعه و عرضه به بازار کند.

اسم رمز محصول تولید شده تحت این پروژه فعلاً Durango است که به احتمال خیلی زیاد مربوط به کیت توسعه دهندگان ایکس باکس وان ایکس برای کاربران حرفه‌ای و توسعه دهندگان بازی‌ها می‌شود. تا پیش از این و در جریان کنفرانس E3 سال گذشته مایکروسافت از کنسول توسعه یافته تحت پروژه اسکورپیو رونمایی کرده بود که حالا قرار است تا محصول جدید این مجموعه را تحت عنوان دیگری آماده عرضه کند. اسکورپیو در حقیقت کیت توسعه دهندگان ایکس باکس وان اس بود که پیش از عرضه ایکس باکس وان ایکس در سال 2017 آماده عرضه شده بود.

در این میان این کمپانی تصمیم دارد تا کیت توسعه دهندگان ایکس باکس وان ایکس را با عنوان Durango آماده عرضه به کاربران حرفه‌ای کند. توسعه دهندگان حرفه‌ای این بازی می‌توانند با استفاده از این کنسول بازی بسیاری از قابلیت‌های ویژه‌ای که کاربران عادی به آن‌ها دسترسی ندارند را برای انجام تست‌های گوناگون و توسعه بازی‌ها به صورت پیشرفته استفاده کنند.

نام کنسول پیشین با عنوان عقرب انتخاب شده و کنسول جدید قرار است با عنوان اژدها پا به عرصه صنعت بازی‌ها بگذارد که به احتمال زیاد از لحاظ کاربری و قدرت سخت افزاری یک دستگاه پیچیده‌تر و پیشرفته‌تر به حساب میاید. بر اساس شایعات منتشر شده مایکروسافت تصمیم دارد تا در کنسول توسعه دهندگان جدید خود از سیستم ذخیره سازی اس اس دی استفاده کند و بسیاری از محدودیت‌های که ایکس باکس وان ایکس و نسخه‌های عادی آن  درگیر هستند را از بین ببرند. مایکروسافت تصمیم دارد تا ای محصول را نهایتاً در جریان رویداد خود در جریان XES 2019 یا E3 2019 رونمایی کند و پس از مدتی کوتاه آن را برای عرضه به بازار آماده کند.

دیدگاهتان را بنویسید