پتنت جدید مایکروسافت برای اکسسوری های امنیتی جدید در سرفیس پرو

پتنت جدید مایکروسافت برای اکسسوری های امنیتی جدید در سرفیس پرو

اخیراً قابلیت‌های امنیتی جدید برای آپدیت Fall Creators در ویندوز 10 فاش شده است. این قابلیت‌های امنیتی به محصولات مجهز به آخرین آپدیت ویندوز 10 اجازه تشخیص و احراز هویت صاحب دستگاه را از طریق اسکن چشم و حرکات لمسی را می‌دهد. این قابلیت امنیتی در حالی فاش شده که بسیاری از تحلیل گران ادعا می‌کنند قابلیت مذکور تنها از طریق ابزارهایی فیزیکی و سخت‌افزاری قادر به احراز هویت کاربر است و باید یک اکسسوری جداگانه روی لپ‌تاپ و تبلت های مبتنی بر ویندوز 10 که دارای آپدیت پاییزی هستند نصب شود.
همین مسئله باعث شده تا تحلیلگران ادعا کنند که مایکروسافت در حال استفاده از چند پتنت جدید برای ساخت اکسسوری های جدید امنیتی برای محصولاتی نظیر سرفیس پرو است. اکسسوری های جدید به‌احتمال‌زیاد مجهز به روشی برای تشخیص حرکات دست و اسکن عنبیه چشم هستند.
بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود که مایکروسافت در حال استفاده از کانکتور کیبورد سرفیس پرو و پورت برق و بخش مگنت آن بوده تا سیستم امنیتی دستگاه‌های سرفیس را بهبود بخشد. پیش‌بینی‌ها ادعا می‌کنند که مایکروسافت قصد دارد تا از یک ماژول برای اتصال به سرفیس پرو است.
علاوه بر این  قابلیت اسکن چشم از طریق دوربین نیز قرار است در سرفیس پروها در آینده‌ای نزدیک تحت تأثیر تغییرات بسیاری قرار گیرد. دوربین در آینده‌ای نزدیک می‌تواند در زوایای مختلف تنظیم‌شده توسط کیک استند عملیات احراز هویت را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهد.
پروژه مذکور بانام Prague شناخته‌شده است و Kfir Karmon یکی از مخترعین این پروژه و مدیر بخش مهندسی آن است. او اخیراً ادعا کرده که سیستم امنیتی مایکروسافت در آینده‌ای نزدیک به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن های استور اجازه دسترسی پایه‌ای به تشخیص حرکات دست را می‌دهد. او همچنین افزود که توسعه‌دهندگان می‌توانند از حرکاتی خاص و از پیش تعریف‌شده برای اپلیکیشن ها استفاده کنند که بهره‌برداری از آن نیاز به دانش زیادی در برنامه‌نویسی نخواهد داشت.

(تمامی تصاویر این نوشته مفهومی هستند)

surface-accessory-2

دیدگاهتان را بنویسید