پاسخ کنایه آمیز مدیر عامل مایکروسافت به تیم کوک

پاسخ کنایه آمیز مدیر عامل مایکروسافت به تیم کوک

حدود سه سال پیش مایکروسافت نسل اول تبلت های هیبریدی سرفیس خود را معرفی کرد، در همان زمان یکی از تحلیلگران وال استریت از تیم کوک سوال کرد که آیا اپل نیز برنامه ای برای ارائه یک محصول هیبریدی مانند سرفیس را دارد یا خیر؟ و تیم کوک در پاسخی کنایه آمیز گفت که شما می توانید یک توستر و یخچال را هم با یکدیگر ادغام نمایید اما این گونه محصولات مورد توجه کسی قرار نمی گیرند.
حال پس از گذشت چند سال از معرفی سرفیس و افزایش محبوبیت این محصول، سال گذشته، اپل دو مدل مختلف از محصولی هیبریدی با نام آیپد پرو 9.7 و 12.9 اینچ را تولید کرده است. آیپد پرو در حقیقت تبلتی است که بسیار شبیه به مایکروسافت سرفیس طراحی شده است و اپل تلاش میکند تا آن را به جایگزینی مناسب برای لپ تاپ های ویندوزی معرفی کند. از آن زمان که کوک ایده ساخت سرفیس را مورد تمسخر قرار داد تا به امروز مدت زیادی گذشته اما ظاهرا ساتیا نادلا تا به امروز برای پاسخ به ادعای تیم کوک صبر کرده بود.
نادلا به تازگی مصاحبه ای با نشریه فایننشال تایمزانجام داده و در این رابطه گفته که چند سال پیش، انتقادات زیادی نسبت به محصولات هیبریدی مطرح می شد و بسیاری میپرسیدند که آیا کسی هم پیدا می شود که به این گجت ها نیازی داشته باشد؟ حالا اما حتی بزرگترین رقیب ما نیز به این نتیجه رسیده که مایکروسافت سرفیس با ترکیب توستر و یخچال یکی نیست. اما مقابله به مثل مایکروسافت با رقیب سرسختش اپل، به این نقطه ختم نمی شود و بارها شاهد اقدامات تندی از جانب آنها بوده ایم: برای نمومه تابستان گذشته بود که مایکروسافت اقدام به پخش تعدادی آگهی تلویزیونی کرد و در آنها ادعای اپل مبنی بر قابل جایگزین بودن لپ تاپ های ویندوزی با آیپد پرو را به باد انتقاد گرفت و به نوعی اینطور به مخاطب القا کرد که آیپد پرو و سرفس پرو 4 قابل برابری با هم نیستند. نادلا در ادامه مصاحبه خود با فایننشال تایمز مجددا تصریح کرد که مایکروسافت تقریبا فعالیت خود در حوزه تلفن هوشمند را کنار گذاشته و در مقابل می خواهد تمرکز بیشتری را روی اپلیکیشن ها و ابزارهایی نظیر آفیس بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید