ویندوز 10 توانست از ویندوز 7 پیشی بگیرد

ویندوز 10 توانست از ویندوز 7 پیشی بگیرد

ویندوز 10 نهایتاً دو سال و نیم پس از عرضه نسخه نهایی خود در اکتبر 2015 توانست میزان کاربر بیشتری نسبت به ویندوز 7 را از آن خود کند.

بر همین اساس، از این پس تعداد کاربران فعال ویندوز 10 در آمریکا بیش از تعداد کاربران ویندوز 7 است. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط موسسه ملی آمار آمریکا که در وب سایت Analytics.usa.gov منتشر شده است، کاربران جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت، بیشترین مقدار را در میان دستگاه‌های دسکتاپ از آن خود کرده‌اند. این آمارها نشان می‌دهد که بیش از 46 درصد از کاربران دستگاه‌های دسکتاپ از ویندوز 10 و 45 درصد از ویندوز 7 استفاده می‌کند. این مسئله نشان می‌دهد که میزان کاربران ویندوز 10 از این پس 1 درصد بیشتر از کاربران ویندوز 7 شده است.

از طرف دیگر، این آمار نشان داده که 6 درصد کاربران ویندوزی هنوز از ویندوز 8.1 و 2 درصد از ویندوز 8 استفاده می‌کنند.

این آمار در حالی منتشر شده است که مایکروسافت به عنوان توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز 10، بارها از کاربران درخواست کرده تا در سریع‌‍ترین زمان ممکن به این نسخه از سیستم عامل دسکتاپ ارتقا پیدا کنند. مایکروسافت همچنین اعلام کرده که ویندوز 7، 8 و 8.1 به عنوان سیستم عامل‌های قدیمی این شرکت، از امنیت کامل برخوردار نیستند.

حملات سایبری سال جاری میلادی که مشخصاً از ابتدای ماه می 2017 شروع شدند، باعث شد تا مایکروسافت پافشاری بیشتری روی امنیت ویندوز 10 کند. با این حال هنوز بسیاری از کاربران همچنان از ویندوز 7 به عنوان سیستم عامل پیش‌فرض خود استفاده می‌کنند.

باج افزارهایی نظیر واناکرای، که در بازه یادشده منتشر شدند، دستگاه‌های با ویندوزهای قدیمی را به عنوان قربانی انتخاب می‌کردند. بر همین اساس باج افزار یاد شده مشخصاً برای ویندوز 7 توسعه داده شده بود. اما حتی با وجود باج افزارهای خطرناکی نظیر واناکرای، کاربران هنوز از ویندوز 7 و 8 و 8.1 به عنوان سیستم عامل پیش فرض استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید