ویندوز 10 امنیت بیشتری نسبت به ویندوز 7 دارد

ویندوز 10 امنیت بیشتری نسبت به ویندوز 7 دارد

گزارش جدید Webroot اعلام کرده که سیستم عامل ویندوز 10 امنیت بیشتری نسبت به ویندوز 7 برای کاربران خانگی دارد.

بر اساس این گزارش، مشخص شده است که ویندوز 10 در برابر بسیاری از آسیب پذیری‌ها و همچنین بد افزارهای منتشر شده در اینترنت مقاوم‌تر است و می‌تواند امنیت بیشتری را برای کاربران به همراه داشته باشد. Webroot برای تائید این مسئله روی بدافزارهای معروف نظیر Wannacry تمرکز کرده است و اعلام داشته که بسیاری از کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز 7 در برابر این بدافزارها و باج افزارها آسیب پذیرتر هستند.

در حالی که نزدیک به 63 درصد از کاربران ویندوز 7 در معرض خطر بد افزارها قرار دارند، تنها 17 درصد از کاربران ویندوز 10 در هنگام استفاده از وب سایت‌های خطر ناک و شرایط مشابه، گزارش‌های مبنی بر ابتلا به بد افزارها را منتشر کرده‌اند.

همین مسئله باعث شده تا در سال 2017 میلادی نزدیک به 4 میلیارد دلار خسارت به کمپانی‌هایی که از کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز 7 استفاده می‌کردند وارد شود. این در حالی است که ویندوز 10 به لطف امنیت بالاتر و همچنین سیستم امنیتی هوشمندتر که تقریباً باعث عدم نیاز به استفاده از آنتی‌ویروس برای کاربران خانگی شده، توانسته اعتماد بیشتری از کاربران و کسب و کارهای مهم را به خود جلب کند.

در حال حاضر نزدیک به دو سال و نیم از زمان عرضه ویندوز 10 می‌گذرد. با این حال بسیاری از کامپیوترهای ویندوزی در سراسر جهان هنوز از ویندوز 7 استفاده می‌کنند که این مسئله می‌تواند به امنیت کاربران ضربه بزند. مایکروسافت در زمان عرضه ویندوز 10 اعلام کرده که این سیستم عامل، قابلیت سازگاری با تمامی دستگاه‌های قدیمی را هم دارد و کاربران ویندوزهای 7 و ویستا نیز می‌توانند به این نسخه مهاجرت کنند.

گفتنی است که مایکروسافت تا ژانویه 2020 به پشتیبانی نرم افزاری و امنیتی ویندوز 7 پایان می‌دهد و کاربران باید از معادل‌های جدیدتر و به روز تر استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید