ویندوز سرور 2019 برای کاربران اینسایدر منتشر شد

ویندوز سرور 2019 برای کاربران اینسایدر منتشر شد

شرکت مایکروسافت به تازگی اقدام به عرضه ویندوز سرور 2019 به کاربران عضو برنامه اینسایدر کرده است.

بیلد 17677 ویندوز سرور 2019 با قابلیت‌های جدید و رابط دسکتاپ منحصر به فرد توسعه یافته است. این نسخه از سیستم عامل اختصاصی مایکروسافت برای کامپیوترهای سرور، می‌تواند به 18 زبان مناسب برای سرورها دسترسی داشته باشد و کاربران و ادمین های مختلف می‌توانند با استفاده از آن از قابلیت های خاص آن استفاده کنند.

در این بیلد، بازدهی کلی کامپیوترهای سرور بهبود یافته است و سیستم عامل با سرعت بهتری با ذخیره سازی دستگاه‌های گوناگون کار می‌کند. در این نسخه Get-ClusterPerf cmdlet مجهز به یک سیستم هوشمند برای تشخیص مشکلات مختلف در کامپیوترهای سرور شده است که می‌تواند از افت و کاهش بازدهی ناگهانی دستگاه جلوگیری کند.

علاوه بر این، در این بیلد برخی از کامپیوننت‌های کاربردی برای ادمین‌های سرور آپدیت شده‌اند تا کاربران این نسخه از سیستم عامل سرور بتوانند با امکانات بهتری دستگاه‌های متصل را مدیریت کنند.

گفتنی است که این نسخه از سیستم عامل ویندوز سرور، در حال حاضر در مرحله تست قرار دارد و به همین دلیل دارای مشکلاتی شناخته شده است. این مشکلات در برخی از موارد در کنترلر دامنه‌ها و ارائه دسترسی‌های مختلف به کامپیوترهای متصل دیده شده است.

همچنین این نسخه از ویندوز سرور با درایورهای شبکه برخی از دستگاه‌ها مشکل دارد که ممکن است باعث عدم کارکرد صحیح کلی شبکه شود. مشکل عمده بعدی در این نسخه از سیستم عامل شامل مدیریت ماشین‌های مجازی در دستگاه‌ها می‌شود. کاربران این نسخه ممکن است با ارور APPLICATION_FAULT_INVALID_POINTER_READ در سرویس مدیریت ماشین‌های مجازی مواجه شوند. گفتنی است که مایکروسافت تصمیم دارد تا با رفع این مشکلات، نسخه نهایی این سیستم عامل را به صورت عمومی آماده عرضه کند.

عرضه ویندوز سرور 2019 می‌تواند نشانه‌ای از نزدیک بودن زمان معرفی و عرضه نسخه عادی سیستم عامل ویندوز نیز باشد. بر همین اساس، تحلیلگران بر این باور هستند که مایکروسافت در سال 2019 از نسخه جدید سیستم عامل دسکتاپ خود رونمایی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید