همکاری مایکروسافت و آمازون برای ادغام کورتانا و الکسا

همکاری مایکروسافت و آمازون برای ادغام کورتانا و الکسا

شرکت مایکروسافت اخیرا اقدام به همکاری با آمازون کرده تا دو دستیار هوشمند صوتی دو شرکت را با هم ادغام کنند. بر همین اساس کاربران الکسا به زودی میتوانند به دستیار هوشمند صوتی کورتانا در اسپیکر های هوشمند اکو دسترسی داشته باشند و در عین حال کاربران کورتانا در دستگاه های مختلف نظیر اسپیکر هوشمند هارمن کاردن میتوانند از دستیار هوشمند صوتی آمازون استفاده کنند.
بر اساس گزارش جدید نیویورک تایمز این ادغام به کاربران هر دو دستیار صوتی اجازه میدهد تا با نام بردن کورتانا و یا الکسا در دستگاه خود، در هر شرایطی به دستیار دیجیتالی مورد نظر دسترسی داشته باشند. البته هنوز اینکه آیا الکسا برای دستگاه های ویندوزی نظیر سرفیس نیز عرضه خواهند شد یا خیر از طرف هر دو شرکت توسعه دهنده مشخص نشده است.
مایکروسافت دستیار دیجیتالی کورتانا را بیشتر بر پایه اجرا کارهای دسکتاپ و همراه و مدیریت برنامه های مختلف، بخصوص مجموعه برنامه های آفیس توسعه داده است و در عین حال الکسا بیشتر برای کارهای روزمره و هوشمند سازی خانه ها و مدیریت آنها مناسب است. همین مسئله باعث شده تا هر دو شرکت به فکر ادغام دو دستیار صوتی بیافتند تا دسترسی هوشمند برای کاربران و مشتریان خود را افزایش دهند. با این وجود مایکروسافت مدت قابل توجهی است که دست توسعه دهندگان را برای توسعه مهارت های مختلف در کورتانا باز گذاشته و از آنها درخواست کرده تا مهارت های مختلف برای مدیریت اپلیکیشن ها و ابزار های مختلف هوشمند سازی خانه را در کورتانا توسعه دهند. با این حال تا به امروز الکسا برای کار های روزمره عملکر و کارایی بهتری از خود نشان داده است.
مایکروسافت مدتی است که سعی در ورود به بازار تجهیزات هوشمند سازی خانه شده است. محصولاتی نظیر اسپیکر هوشمند مبتنی بر کورتانای ساخت شرکت هارمن کاردن و همچنین ترموستات هوشمند اختصاصی مایکروسافت از جمله این موراد است. درعین حال هدف نهایی برای پیروزی در رقابت سر سختانه چهار شرکت بزرگ شامل مایکروسافت، آمازون، گوگل و اپل در ساخت دستیار های هوشمند از طرف دیگر میتواند انگیزه ای مهم برای ادغام کورتانا و الکسا برای کاربران هر دو کمپانی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید