هشدار به کاربران ویندوز 10: آپدیت‌های اخیر را نصب نکنید

هشدار به کاربران ویندوز 10: آپدیت‌های اخیر را نصب نکنید

شرکت مایکروسافت از روز گذشته به صورت اشتباه اقدام به عرضه آپدیت‌های اینسایدر به کاربران عادی کرده است. بر همین اساس، کاربران عادی در خطر دریافت و نصب آپدیت‌های بتای ویندوز 10 قرار دارند.

آپدیت‌های بتای ویندوز 10 که تنها برای کاربران عضو برنامه اینسایدر ارائه می‌شود، به طور مشخص دارای قابلیت‌های جدید این سیستم عامل است که به دلیل وجود باگ‌های شناخته شده، فعلاً برای عرضه عمومی آماده نشده‌اند. بر همین اساس، کاربران با عضویت در برنامه اینسایدر آمادگی خود را برای دریافت این به روز رسانی‌ها به مایکروسافت اعلام می‌کنند.

در این میان، مایکروسافت بارها تأکید کرده است که نصب آپدیت‌های بتای ارائه شده در برنامه اینسایدر ممکن است باعث اختلال در روند کاربری ویندوز 10 شود. به همین دلیل دریافت و نصب این به روز رسانی‌ها ممکن است دستگاه‌های مهمی که کاربران از طریق آن‌ها کارهای تجاری و شخصی مهم خود را انجام می‌دهند با مشکلات مختلف مواجه شده و احتمالاً قادر به پاسخگویی برای انجام کارهای گوناگون نباشند.

به همین دلیل به کاربران توصیه می‌شود تا فعلاً اقدام به نصب آپدیت‌های اخیر که از طریق بخش Windows Update در تنظیمات اصلی نکنند. مایکروسافت احتمالاً تا چند روز دیگر این مشکل را به طور کامل برطرف می‌کند و سرورهای ارائه دهنده آپدیت‌های عمومی تصحیح خواهند شد و پس از آن کاربران می‌توانند به صورت اختصاصی و بدون پذیرفتن ریسک خرابی دستگاه‌ها آپدیت‌های جدید را دریافت کنند.

برای بستن روند نصب خودکار آپدیت‌ها، کاربران می‌توانند به بخش Services در ویندوز 10 مراجعه کرده و از طریق آن پروسه Windows Update را متوقف کنند تا دستگاه دیگر آپدیت‌های جدید را دریافت نکند. گفتنی است که بستن آپدیت‌ها ممکن است در روند کاری مایکروسافت استور و اپلیکیشن‌های ویندوز یونیورسال اختلال ایجاد کند به همین دلیل توصیه می‌شود تا پس از رفع مشکل یاد شده، پروسه Windows Update را به حالت عادی بازگردانید.

دیدگاهتان را بنویسید