هشدار: آپدیت بهاری ویندوز 10 با مشکلات بسیار زیادی مواجه است

هشدار: آپدیت بهاری ویندوز 10 با مشکلات بسیار زیادی مواجه است

برخی از کاربرانی که آپدیت آوریل ویندوز 10 را نصب کرده‌اند، به تازگی خبر از عدم کارکرد این نسخه با برخی از قطعات سخت افزاری کامپیوتر را مطرح کرده‌اند.

بر همین اساس کارکرد برخی از قطعات نظیر ماوس، کارت صدا، میکروفون و اسپیکر در این نسخه از سیستم عامل با مشکل مواجه شده است. به طور کل مشکلات یاد شده شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. عدم کارکرد میکروفون:

برخی از اپلیکیشن‌ها دیگر به میکروفون دسترسی ندارند و نمی‌توان از طریق آن‌ها صداهای مختلف را ارسال کرد.  برای رفع این مشکل باید به بخش Privacy، و در تنظیمات هر یک از اپلیکیشن‌ها مراجعه کرد.

  1. عدم کارکرد صحیح اسپیکر:

در صورت عدم کارکرد صحیح اسپیکرها پس از دریافت و نصب آپدیت آوریل، باید درایور مربوط به اسپیکر را یک بار به طور کامل پاک کرده و دوباره آن را از طریق بخش Device Manager نصب کرد.

  1. تأخیر در پاسخگویی ماوس:

برخی از کاربران خبر از عدم کارکرد صحیح ماوس در آپدیت آوریل داده‌اند. در حال حاضر هیچ راه حلی برای این مشکل وجود ندارد و باید تا عرضه آپدیت‌های بعدی منتظر باشید.

  1. اختلال در کارکرد Alt-Tab:

ویندوز در آپدیت جدید با کمی تأخیر به دکمه‌های ترکیبی Alt-Tab پاسخ می‌دهد. این مشکل با غیرفعال کردن Notification Assistant در بخش System در تنظیمات اصلی ویندوز برطرف می‌شود.

  1. عدم کارکرد مرورگر اج:

برخی از کاربران اعلام کرده‌اند که مرورگر اج پس از دریافت آپدیت جدید اجرا نخواهد شد. این مشکل حتی پس از ریست کردن مرورگر اج نیز باقی خواهد ماند و فعلاً برای آن راه حلی ارائه نشده است.

  1. اختلال در نشان دادن تسک بار:

برخی از محتویات تسک بار در آپدیت جدید به صورت کامل نشان داده نمی‌شود که هنوز برای آن راه حلی مطرح نشده است.

موارد فوق تنها بخشی از مشکلات ایجاد شده در آپدیت ماه آوریل ویندوز 10 است و هنوز مایکروسافت به طور کامل آن‌ها را برطرف نکرده است. بر همین اساس، توصیه می‌شود تا زمان رفع این مشکلات، از به روز رسانی دستگاه خود به این نسخه از سیستم عامل ویندوز، خودداری کنید و در صورت تمایل آپدیت‌ها را به صورت دستی ببندید. علاوه بر این، راه حل‌های ذکر شده به صورت موقت هستند و مسئولیت اعمال آن‌ها بر عهده کاربر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید