معرفی قابلیت side-loaded apps در مایکروسافت استور ارائه شده برای رداستون 4

معرفی قابلیت side-loaded apps در مایکروسافت استور ارائه شده برای رداستون 4

یکی از قابلیت‌های بسیار مفید ارائه شده در رداستون 4 سیستم عامل ویندوز 10، side-loaded apps نام دارد که باعث می‌شود تا اپلیکیشن‌های یونیورسال در ویندوز 10 کاربری بهتری نسبت به نسخه‌های پیشین این سیستم عامل داشته باشند.

این قابلیت که از رداستون 4 به بعد ارائه می‌شود، به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا اطلاعاتی ویژه از اپلیکیشن خود را با کاربران در میان بگذارند. این اطلاعات، شامل امکان نصب نرم افزارهای جانبی از خارج مایکروسافت استور می‌شود. بر همین اساس، توسعه دهندگان می‌توانند آدرس‌ها و نشانی‌های اینترنتی مختلفی را به کاربران ارائه دهند تا از طریق آن کاربران بتوانند نسخه جدید و دسکتاپ اپلیکیشن‌های مورد نظر را خارج از مایکروسافت استور دریافت کنند.

این قابلیت در حال حاضر از طریق Visual Studio 2017 برای توسعه دهندگان ارائه شده است که از طریق آن تولید کننده اپلیکیشن‌ها می‌توانند یک صفحه دانلود از اپلیکیشن‌های مختلف را به کاربران خود ارائه دهند تا آن‌ها با دور زدن مایکروسافت استور بتوانند اپلیکیشن و نرم افزار مورد نظر خود را به صورت مستقل و خارج از منابع رسمی مایکروسافت دریافت کنند.

معرفی قابلیت side-loaded apps در مایکروسافت استور ارائه شده برای رداستون 4

گفتنی است که این قابلیت با وجود ارائه آزادی بیشتر به کاربران، ممکن است باعث کاهش امنیت آن‌ها برای نصب اپلیکیشن‌های تائید شده بشود. با این حال مایکروسافت به احتمال زیاد تمهیداتی ویژه برای بررسی لینک‌های ارائه شده در اپلیکیشن‌ها را در نظر خواهد گرفت چرا که ایده اصلی مایکروسافت برای ارائه استور اختصاصی در ویندوز 10 افزایش ضریب امنیت دستگاه‌ها برای دریافت نرم افزارهای گوناگون بوده است.

لازم به ذکر است که این قابلیت در حال حاضر تنها برای توسعه دهندگان ارائه شده است و هنوز اپلیکیشن‌های زیادی از این قابلیت استفاده نکرده‌اند. با این حال پیش بینی می‌شود تا در آینده‌ای نزدیک با افزایش میزان کاربران رداستون 4، توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های یونیورسال نیز از این قابلیت برای ارائه آپدیت‌ها و نسخه‌های اختصاصی نرم افزار خود به کاربران استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید