مصاحبه با Panos Panay؛ مدیر ارشد بخش سرفیس

مصاحبه با Panos Panay؛ مدیر ارشد بخش سرفیس

Panos Panay مدیر ارشد بخش سرفیس کمپانی مایکروسافت اخیرا مصاحبه های زیادی در حواشی محصولات سخت افزاری این کمپانی کرده است. Panay را به جرات میتوان پدر محصولات برند سرفیس دانست. او 13 سال پیش به مایکروسافت پیوست و در بخش سخت افزاری این کمپانی که در آن موقع فقط تولید کننده محصولاتی نظیر نظیر ماوس و کیبورد بود، مشغول به کار شد. اما پس از مدتی او به عنوان رئیس بخش تولید کننده تبلت های سرفیس منصوب شد. محصولات سرفیس پس از حدود 5 سال تجربه فراز و نشیبهای مختلف، حالا به مهم ترین کامپیوترهای هیبریدی دنیا تبدیل شده اند. در ادامه به یکی از مصاحبه های اخیر او خواهیم پرداخت.
او در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده که دیدگاه متفاوتی نسبت به تبلت های سرفیس دارد. او میگوید: پروژه سرفیس در ابتدا به عنوان یک تبلت شروع به کار کرد که قرار بود با سیستم عامل ویندوز، کارایی شبیه به اندروید داشته باشد. و از همان ابتدا قرار بود که با سخت افزار ها قدرتمند ساخته شوند. اگر یادتان باشد، این کار ما منجر به تولید Surface RT شد. ما از همان ابتدا میخواستیم سرفیس را به بهترین برند برای مصرف کنندگان با بهترین فناوری روز دنیا تبدیل کنیم.
این کار ما از طریق پالایش مداوم محصولات و تعمیم دادن کاربرد سرفیس در تمام حوزه های کاری کامپیوتری انجام شد. ما میخواستیم محصولی تمام عیار، با بازدهی فوق العاده را ارائه دهیم که با لپ تاپ های سنتی توان رقابت داشته باشد. در چند هفته گذشته ابتدا سرفیس لپ تاپ و بعد سرفیس پرو معرفی شد. این محصولات دقیقا نتیجه تلاش مستمر ما با همین شیوه است.
Panay در ادامه مصاحبه خود اعلام کرد که فروشگاه های مایکروسافت، هدف بزرگی را برای شرکت دنبال میکنند. او ادامه داد: کار این فروشگاه ها بسیار حساس و بحرانی است. در دنیای اطراف ما، فروشگاه هایی که سیستم هوشمند برای فروش داشته باشند و به مردم و محصولی که به آنها میفروشند اهمیت ویژه ای بدهند، حرف اول و آخر را میزنند. این فروشگاه ها تلاش میکنند تا با بازدهی بالا کار کنند و رفتار گرم و صمیمی با مشتریان داشته باشند تا بتوانند به عنوان یک مجموعه قابل اتکار شناخته شوند.
ما به محصولاتمان اهمیت ویژه ای میدهیم. این تمام چیزی است که ما برای عرضه به مشتریان داریم. ما در حال حاضر 5 محصول برای انتخاب مشتریان در اختیار آنها قرار داده ایم. در این مجموعه بزرگ ترین صفحه نمایش هوشمند دنیا با نام Surface Hub وجود دارد. دادن حق انتخاب به مشتریان باعث میشود تا هر یک از این 5 محصول ما برای کاربران متفوت باشد.
پس نکته اینجا است که ما از خود میپرسیم که مردم چه میخواهند؟ دقیقا چه لپ تاپی به کار آنها می آید؟ جواب این است که مردم به دنبال یک محصول همه کاره هستند که بازدهی بالایی داشته باشد و در عین حال کاملا شخصی باشد. همین مسئله باعث میشود تا داستان تولید سرفیس شروع شود. برند سرفیس در کنار نام مایکروسافت ساخته شده است که نشان دهنده این است که سخت افزار و نرم افزار، همگی از یک جا در کنار هم قرار داده شده. تا همه چیز به بهترین شکل کار کند.
داستان اصلی سرفیس از آنجا شروع میشود که ما برای رسیدن به یک محصول همه کاره، نیاز به بازدهی بالا و تولید یک محصول رده بالا داریم. امروزه در دنیا محصولات هیبریدی زیادی وجود دارد که با ویندوز 10 کار میکنند و بسیاری فکر میکنند که کارایی آنها شاید به اندازه یک لپ تاپ قدرتمند نباشد، اما من مخالف این ادعا هستم. من باور دارم که سرفیس یک محصول رده بالا و با بازدهی بالا است. و افتخار ما در ساخت سرفیس، به مهارت استادانه ما در قرار دادن سخت افزار قوی به بهترین شکل ممکن در کار سیستم عامل ویندوز و صفحه نمایش تاچ است. این دقیقا چیزی است که باعث شده تا اپل، iPad Pro جدیدش را از ما تقلید کند. و جالب اینجاست که در این یک مورد از ما بسیار عقب مانده است.
در حقیقت سرفیس بازتابی از قدرت فوق العاده و کارایی همه جانبه سیستم عامل ویندوز 10 است. بازدهی بالا، در کنار کارایی همه جانبه! اگرچه که بعضی ادعا میکنند مسائلی نظیر قیمت بالا ممکن است سرفیس را ضعیف نشان دهد؛ اما اگر به کارایی سرفیس با دقت کامل نگاه کنید، خواهید دید که ساخت این محصولات با قطعات و کیفیت فوق العاده، با قیمت آنها کاملا تطابق دارد.
همچنین Panay در مورد انتقاد هایی که به سرفیس لپ تاپ شده ادعا کرد:
بسیاری به محدودت های Windows 10 S انتقاد کرده اند. اگر از دید ما به این قضیه نگاه کنید؛ ما به دنبال ساخت سیستم عاملی کار آمد بودیم که به طور همزمان بتواند در برابر بد افزار ها و ویروس ها دوام بالایی و در عین حال تمام کار های یک دستگاه ویندوزی را داشته باشد؛ دقیقا آنچیزی که دانشجویان به دنبال آن هستند. البته ما دست کاربران را برای استفاده از سرفیس لپ تاپ را باز گذاشته ایم، آنها میتوانند با اعمال چند تنظیمات ساده، سیستم عامل دستگاه خود را به ویندوز 10 پرو ارتقا دهند.

دیدگاهتان را بنویسید