مرور مجموع آپدیت های ویندوز 10 به مناسبت یک سالگی آن

مرور مجموع آپدیت های ویندوز 10 به مناسبت یک سالگی آن

امسال یکی از پر کار ترین سالهای فعالیت مایکروسافت بود. از اوایل جولای سال گذشته تاکنون مایکروسافت نسخه جدید سیستم عامل ویندوز را عرضه کرد و به طور مرتب آپدیت های مختلف برای آن عرضه کرد. آپدیت های ویندوز 10 تاکنون به حدی بوده که به جرات میتوان آن را یکی از پر آپدیت ترین نسخه های ویندوز که تاکنون منتشر شده نامید. اما حالا پس از گذشت یک سال در جشن یک ساله شدن ویندوز 10 تغییرات مهمی در ویندوز 10 ایجاد شده. از مهم ترین این تغییرات، اضافه شدن قابلیت های بیشتر به Microsoft Ink است و حالا کاربران ویندوز 10 بخصوص آنهایی که از دستگاه های مجهز به صفحه لمسی و قلم استایلوس مانند سرفیس بوک و سرفیس پرو 4 استفاده میکنند میتوانند از این سرویس استفاده بهتری بکنند. از مهم ترین تغییرات در Microsoft Ink میتوان به اضافه شدن خط کش برای کشیدن خطهای صاف برروی صفحه نمایش و همچنین قرار دادن خروجی این سرویس برروی OneNote و حتی اضافه کردن یادآور از طریق کورتانا اشاره کرد.

دیگر تغییر مهمی که در آپدیت جدید ویندوز 10 شاهد آن هستیم، اضافه شدن قابلیت نصب افزونه برروی مایکروسافت اج است. اکثر افزونه هایی که تاکنون برای مایکروسافت اج عرضه شده بسیار شبیه به افزونه های مرورگر کروم است که میتواند طرفداران کروم را به سمت اج جلب کند.

علاوه بر این تغییرات، هوشمند تر شدن دستیار دیجیتالی کورتانا و همچنین اضافه شدن تم مشکی رنگ به ویندوز 10 باعث خواهد شد تا تجربه کاربری با ویندوز 10 بهتر از قبل شود.

دیدگاهتان را بنویسید