مدیریت دسترسی اپلیکیشن‌ها به فایل‌ها در آپدیت آوریل 2018

مدیریت دسترسی اپلیکیشن‌ها به فایل‌ها در آپدیت آوریل 2018

یکی از مهم‌ترین خصوصیاتی که مایکروسافت در توسعه آپدیت بهاری که بعدها با عنوان آپدیت آوریل 2018 شناخته شد، ارائه داده، امکان کنترل و مدریت دسترسی اپلیکیشن‌ها به فایل‌های ذخیره شده در کامپیوتر است.

کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند با امنیت بیشتری از اپلیکیشن‌های ویندوز یونیورسال استفاده کنند و لزوماً نیازی به محدود کردن آن‌ها از طریق روش‌های متفرقه ندارند.  در این میان، بخش تنظیمات اصلی ویندوز 10 در آپدیت آوریل 2018 کامل‌تر شده است و کاربران با استفاده از آن می‌توانند کارهای بیشتری را انجام دهند.

تا پیش از این، بسیاری از قابلیت‌ها و تنظیمات در Settings ارائه نشده بود و کاربران در به روز رسانی‌های پیشین همچنان به بخش Control Panel وابسته بودند. اما حالا در آپدیت بهاری این نواقص برطرف شده است و بخش تنظیمات اصلی ویندوز 10 به طور کامل پاسخگوی نیازهای کاربران است.

کاربران می‌توانند از طریق بخش تنظیمات اصلی روی نحوه کارکرد اپلیکیشن‌های ویندوز یونیورسال، کنترل کامل داشته باشند تا از طریق آن بتوانند محتوایی که اپلیکیشن‌ها در اختیار خود گرفته‌اند را بررسی کنند. در این مطلب قصد داریم تا نحوه استفاده از این قابلیت در تنظیمات اصلی ویندوز 10 را آموزش دهیم.

برای تغییر دسترسی هر یک از اپلیکیشن‌ها در ویندوز 10 کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

  1. به تنظیمات اصلی ویندوز 10 بروید
  2. به بخش Apps  بروید
  3. وارد زیر شاخه Apps & features بشوید
  4. صبر کنید تا اپلیکیشن‌های نصب شده در کامپیوتر به طور کامل لیست شوند
  5. روی اپلیکیشن مورد نظر کلیک کرده و گزینه Advanced options را بزنید
  6. در نهایت در بخش App permissions امکان دسترسی به فایل‌ها بر اساس فولدرهای اصلی را کنترل کنید
  7. شما همچنین می‌توانید با مراجعه به بخش Privacy در تنظیمات اصلی، گزینه‌های مربوط به  بخش Allow access to documents libraries on this device را تغییر داده تا دسترسی تمامی اپلیکیشن‌ها را به فایل‌های ذخیره شده در کامپیوتر خود محدود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید