مدیا پلیر از ویندوز 10 حذف می‌شود

مدیا پلیر از ویندوز 10 حذف می‌شود

توسعه دهندگان در آپدیت‌های جدید ویندوز 10 از ترفندی جدید برای متقاعد کردن کاربران به عدم استفاده از نرم افزار مدیا پلیر رونمایی کرده‌اند.

کاربران نسخه‌های جدید سیستم عامل ویندوز گزارش‌هایی مبنی بر نشان دادن پیام‌هایی در زمان استفاده از نرم افزار مدیا پلیر را منتشر کرده‌اند که در طی آن مایکروسافت سعی دارد تا کاربران را از استفاده کردن آن منصرف کند. مایکروسافت در این پیام‌ها به کاربران توصیه می‌کند تا از نرم افزار معادل و جدید پخش ویدیو در ویندوز 10 با عنوان Movies & TV استفاده کنند.

مایکروسافت در توضیحات اپلیکیشن  Movies & TV، خصوصیاتی نظیر پشتیبانی از ویدیوهای 4K و HDR و همچنین رابط کاربری جدید سازگار با پلتفرم یونیورسال ویندوز را متذکر شده است و به کاربران اعلام کرده که مدیا پلیر یک نرم افزار قدیمی است که ممکن است در تجربه کاربری آن‌ها اختلال ایجاد کند.

علاوه بر این خصوصیات، مایکروسافت در حین استفاده از مدیا پلیر به کاربران هشدار می‌دهد که این نرم افزار مصرف انرژی بیشتری نسبت به Movies & TV دارد و باعث خالی شدن زود هنگام شارژ باتری دستگاه می‌شود.

این مسئله می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که ردموندی ها در تلاش هستند تا در آینده‌ای نزدیک نرم افزار ویندوز مدیا پلیر را از سیستم عامل خود حذف کنند. پیش از این نیز مایکروسافت در اقدام‌هایی مشابه اپلیکیشن Paint را از آپدیت‌های ویندوز 10 حذف کرده بود که باعث عدم رضایت بسیاری از کاربران شده بود. مایکروسافت در نهایت اعلام کرده بود که کاربران می‌توانند از طریق ویندوز استور، برای بار دیگر به این نرم افزار نقاشی و ویرایش تصویر دسترسی داشته باشند.

کاربران ویندوز 10 تا پیش از این نیز اعلان‌های مختلف دیگری را در حین کار با نرم افزارهای متفرقه و توصیه نشده، دیده بودند. بر همین اساس، مایکروسافت از زمان عرضه این سیستم عامل به همراه مرورگر اج تصمیم داشت تا با اعلان‌های مختلف، کاربران کروم و فایرفاکس را به سمت استفاده از اج متمایل کند.

دیدگاهتان را بنویسید