مایکروسافت پرچم‌دار تولید کننده محصولات هیبریدی است

مایکروسافت پرچم‌دار تولید کننده محصولات هیبریدی است

گزارش آماری و تحلیلی موسسه‌ IDC به تازگی در مورد بازار تبلت‌ها منتشر شده است که در آن دو شرکت اپل و مایکروسافت به عنوان موفق‌ترین تولیدکنندگان محصولات هیبریدی در جهان معرفی شده‌اند.
مایکروسافت با تولید سری محصولات خانواده سرفیس و همچنین اپل با عرضه تبلت‌های هیبریدی آیپد پرو توانسته‌اند نبض بازار این محصولات را در اختیار بگیرند. در این میان IDC اعلام کرده که 43.1 میلیون واحد تبلت در سراسر جهان در بازه سه ماهه پایانه 2017 به فروش رفته است.
این در حالی است که در همین بازه تنها 6.5 میلیون واحد دستگاه هیبریدی فروش رفته است که در میان آن مایکروسافت و اپل موفق‌ترین فروشندگان این محصولات شناخته می‌شوند.
در ادامه این گزارش، آمده است که تبلت‌های هیبریدی ویندوزی مشخصاً تا نیمه دوم سال 2018 میزان فروش بیشتری نسبت به آیپد پروها پیدا خواهند کرد. IDC دلیل این مسئله را موفقیت مایکروسافت در زمینه توسعه ویندوز 10 برای پردازنده‌های ARM دانسته است.
دستگاه‌های ویندوزی با پردازنده‌های ARM و مشخصاً اسنپدراگون های کوالکام باعث می‌شود تا قیمت دستگاه‌های هیبریدی مبتنی بر ویندوز 10 کاهش پیدا کند و در نتیجه آن میزان تقاضا و در نهایت عرضه آن‌ها افزایش بیابد.
بر همین اساس، پیش بینی می‌شود تا در آینده‌ای نزدیک و تا چند ماه دیگر شرکت‌های مختلف فعال در زمینه تولید Always Connected PC ها به سمت تولید محصولاتی متنوع‌تر از این سری دستگاه‌ها پیش بروند.
IDC در پایان اعلام کرده که مایکروسافت در رویداد بعدی خود از محصولی مجهز به پردازنده اسنپدراگون از سری سرفیس رونمایی خواهد کرد.
تا پیش از این تحلیلگران بر این عقیده بودند که سرفیس های مبتنی بر اسنپدراگون در ماه‌های پایانی سال 2018 به بازار عرضه می‌شوند. این در حالی است که پیش بینی‌های اخیر حاکی از آن هستند که ردموندی ها نهایتاً تا تابستان سال 1397 از سرفیس جدید خود با تراشه‌های کم مصرف رونمایی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید