مایکروسافت وظیفه تولید انبوه سرفیس فون را بر عهده Dell گذاشته است

مایکروسافت وظیفه تولید انبوه سرفیس فون را بر عهده Dell گذاشته است

بر اساس گزارش‌های جدید منتشر شده از شرکت مایکروسافت، این کمپانی تصمیم دارد تا با همکاری کمپانی Dell فرایند تولید انبوه سرفیس فون را آغاز کند.

این گزارش برای اولین بار توسط وب سایت WinFuture منتشر شده است که در آن مشخص شده که مایکروسافت با همکاری کمپانی آمریکایی Dell تصمیم به تولید یک تلفن هوشمند با برند سرفیس دارند. شایعات منتشر شده حاکی از آن است که پروژه تولید انبوه این تلفن هوشمند با اسم رمز Januss در کمپانی Dell کلید خورده است.

این محصول در حقیقت کوچک‌ترین دستگاه از سری محصولات خانواده سرفیس خواهد بود که به احتمال زیاد با نام‌هایی نظیر سرفیس فون، سرفیس نوت و یا سرفیس مینی به بازار جهانی معرفی می‌شود.  تلفن هوشمند خانواده سرفیس قرار است مجهز به نمایشگر دوگانه با قابلیت تا شوندگی طراحی شود. به همین دلیل، مایکروسافت برای تولید این نمایشگر با شرکت‌های مختلف، نظیر اچ پی، لنوو و ایسوس همکاری کرده است.

با وجود این همکاری‌ها با شرکت‌های فوق برای تولید نمایشگر تاشو، مایکروسافت وظیفه تولید انبوه و اسمبل تمامی قطعات این محصول را به Dell سپرده است. این محصول قرار است با سیستم عامل اندرومدا که در حقیقت نسخه‌ای خاص از سیستم عامل ویندوز 10 با رابط کاربری خاص است، توسعه داده شود.

مایکروسافت برای تولید این محصول همچنین با شرکت کوالکام برای تأمین پردازنده‌های اسنپ دراگون 850 همکاری کرده است. در حقیقت آنچه قرار است به عنوان تلفن هوشمند سرفیس به بازار بیاید، حاصل همکاری چندین شرکت بزرگ در زمینه فناوری است تا محصول نهایی بهترین کیفیت ممکن را داشته باشد.

گفتنی است Januss یا ژانوس که به عنوان اسم رمز اصلی پروژه توسعه این محصول انتخاب شده است، در حقیقت نام یکی از خدایان روم باستان بوده که دو سر روی گردن خود دارد و می‌تواند از طریق آن‌ها نظاره‌گر تمامی جهات به صورت هم‌زمان باشد. انتخاب این نام توسط مایکروسافت و Dell می‌تواند به عنوان مهر تأییدی برای تعبیه دو نمایشگر با قابلیت تا شوندگی در سرفیس فون باشد.

دیدگاهتان را بنویسید