مایکروسافت قصد دارد ویندوز 10 را به رقیبی سر سخت برای آمازون اکو تبدیل کند

مایکروسافت قصد دارد ویندوز 10 را به رقیبی سر سخت برای آمازون اکو تبدیل کند

شرکت آمازون با معرفی اسپیکر هوشمند خود با نام Echo به همراه دستیار صوتی Alexa تقریبا جای خود را در میان محصولات هوشمند باز کرده؛ تا جایی که بسیاری از وسایل هوشمند سازی خانه، امروزه توسط آمازون اکو کنترل میشوند. آمازون اکو با پشتیبانی کامل از Apple Homekit و Google Home تقریبا تبدیل به یک سرویس بی بدیل برای کنترل صوتی خانه های هوشمند شده و به راحتی میتوان از طریق آن بسیاری از کار ها را در یک خانه هوشمند را انجام داد. آمازون اکو میتواند قهوه جوش، تلویزیون هوشمند، چراغ های هوشمند و سیستم امنیتی هوشمند در یک خانه را به راحتی کنترل کند و از طریق دسترسی به حساب کاربری افراد کارهایی از قبیل یادآوری یادداشت ها و رویدادها و اخبار مورد علاقه آنها را برای آنها بازگو کند.
در این میان مدتی است که مایکروسافت به دنبال توسعه هرچه بیشتر محصولات خانواده سرفیس است. مایکروسافت با طراحی سخت افزاری و نرم افزاری سرفیس ها، و سازگاری و یکپارچه سازی آنها در تلاش برای در دست گرفتن نبض دنیای هوشمند سازی خانه ها است. حالا مایکروسافت در تلاش است تا سرویس کورتانا را برای محصولاتی همچون سرفیس هاب و سرفیس استودیو به گونه ای توسعه دهد که هوشمند سازی خانه ها با کورتانا تبدیل به رقیبی بزرگ برای آمازون اکو تبدیل شود.
هدف اصلی مایکروسافت این است تا محصولاتی مانند سرفیس هاب و محصولات مشابه را برای یک خانه هوشمند باز طراحی کند تا با دسترسی بیشتر این کامپیوتر های بزرگ به خانه هوشمند، کنترل بیشتری برروی محصولات هوشمند سازی خانه داشته باشد.
اخیرا نیز مایکروسافت سعی داشته تا توجه بسیاری از شرکت های تولید کننده محصولات هوشمندسازی خانه ها مانند فیلیپس را به خود جلب کند، به همین دلیل مایکروسافت قصد دارد تا نه تنها با آمازون، بلکه با سرویس های دیگر مانند Apple Home Kit و Google Home نیز رقابتی بزرگ را شروع کند.

دیدگاهتان را بنویسید