مایکروسافت سه آپدیت امنیتی جدید را برای ویندوز 10 منتشر کرد

مایکروسافت سه آپدیت امنیتی جدید را برای ویندوز 10 منتشر کرد

مایکروسافت به تازگی پس از عرضه آپدیت آوریل 2018 سه آپدیت دیگر را با تمرکز بر حریم خصوصی و امنیت برای ویندوز 10 منتشر کرده است.

اولین آپدیت منتشر شده از این مجموعه برای مقابله با آسیب پذیری Spectre  در پردازنده‌های اینتل توسعه داده شده و دو آپدیت دیگر، با تمرکز بر افزایش امنیت هر چه بیشتر ویندوزهای مبتنی بر آپدیت Creators و Fall Creators ارائه شده است.

KB4100347 به عنوان آپدیت اول منتشر شده است که آسیب پذیری های مربوط به پردازنده‌های اینتل را برطرف می‌کند. این آپدیت امنیتی تنها برای نسخه 1803 ویندوز 10 و ویندوز 10 سرور ارائه شده است. گفتنی است که بیلد 1803 در حقیقت همان آپدیت ماه آوریل 2018 است و کاربران برای بهره‌مند شدن از آن باید سیستم عامل دستگاه خود را به جدیدترین نسخه به روز رسانی کنند.

تا پیش از این، مایکروسافت آپدیت‌های امنیتی برای آسیب پذیری های Melt Down و Spectre را منتشر کرده بود. اما بسیاری از کاربرانی که از آپدیت پاییزی استفاده می‌کردند، خبرهایی در مورد ایجاد اختلال در پردازش دستگاه‌ها را گزارش کرده بودند. همین مسئله در نهایت باعث شد تا مایکروسافت عرضه آپدیت‌های امنیتی خود را متوقف کند. اما حالا آپدیت KB4100347 به طور کامل مشکلات مربوط به آسیب پذیری پردازنده‌های اینتل را برطرف می‌کند.

از طرف دیگر آپدیت KB4134661 و KB4134660 برای بهبود موارد امنیتی و حفظ  حریم خصوصی نوتیفیکیشن‌ها در ویندوز 10 با آپدیت Creators و Fall Creators ارائه شده است. این آپدیت‌ها باعث می‌شوند تا موارد امنیتی در مورد حریم خصوصی دستگاه‌ها به نحو بهتری محافظت شود.

کاربرانی که از آپدیت‌های جدید ویندوز 10 استفاده می‌کنند، می‌توانند با مراجعه به بخش Windows Update به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت کرده و روی دستگاه خود نصب کنند. گفتنی است که این به روزرسانی‌ها ممکن است برای برخی از کاربران با تأخیرهای چند روزه آماده دریافت و نصب شوند.

دیدگاهتان را بنویسید