مایکروسافت دیگر تمایلی به استفاده از پردازنده‌های کم مصرف اینتل ندارد

مایکروسافت دیگر تمایلی به استفاده از پردازنده‌های کم مصرف اینتل ندارد

شایعات منتشر شده در هفته گذشته ادعا می‌کردند که مایکروسافت تصمیم دارد تا نسخه بعدی سرفیس های ارزان قیمت خود را با پردازنده اسنپ دراگون شرکت کوالکام تولید و عرضه کند.  اما حالا برخی از تحلیلگران ادعا کرده‌اند که ردموندی‌ها تصمیم دارند تا به طور کامل همکاری خود را در زمینه تعبیه پردازنده‌های کم مصرف با اینتل قطع کنند.

با وجود اینکه شرکت اینتل در زمینه تولید پردازنده‌های قدرتمند نظیر سری Core i5، Core i7 و Xeon کاملاً موفق عمل کرده است، اما این کمپانی موفقیت چندانی در زمینه تولید پردازنده‌های کم مصرف مناسب برای دستگاه‌های همراه به دست نیاورده است. همین مسئله باعث شده تا در سال‌های اخیر، بسیاری از کمپانی‌های تولید کننده تبلت‌ها، تلفن‌های هوشمند و کامپیوترهای همراه تصمیم بگیرند تا از معادل‌های دیگری برای ساخت نسل جدید محصولات خود استفاده کنند.

موج شکست‌های اینتل در زمینه تولید پردازنده‌های کم مصرف از زمان تولید و عرضه Intel Atom شروع شد که باعث شد تا بسیاری از شرکت‌های تولید کننده تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند، دیگر با اینتل به عنوان تأمین کننده پردازنده دستگاه‌ها همکاری نکنند و در نهایت کوالکام بتواند در برابر اینتل قد علم کند.

اما حالا عدم موفقیت اینتل در توسعه سری پردازنده‌های Core M باعث شده تا حتی مایکروسافت نیز به عنوان توسعه دهنده سری محصولات سرفیس و سیستم عامل ویندوز، تصمیم بگیرد تا تولید محصولات کم مصرف مبتنی بر پردازنده‌های اینتل را کنار بگذارد.

مایکروسافت با توسعه نسخه‌ای خاص از ویندوز 10 برای اجرای در دستگاه‌های مبتنی بر تراشه‌های اسنپ دراگون بسترهای ابتدایی برای همکاری با کوالکام را فراهم کرده است و حالا ردموندی‌ها خود را برای تولید سرفیس های مبتنی بر پردازنده‌های اسنپ دراگون شرکت کوالکام را فراهم کرده‌اند. بر همین اساس، می‌توان پیش بینی کرد که در آینده نزدیک شاهد محصولات ویندوزی بیشتری به همراه پردازنده‌های شرکت کوالکام باشیم و دستگاه‌های ویندوزی همراه گسترش قابل توجهی در بازار جهانی پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید