مایکروسافت به عمر نرم افزارهای 32 بیتی پایان می‌دهد

بیش از نیمی از دستگاه‌های دسکتاپ ویندوز استفاده می‌کنند

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده نزدیک به عمر دستگاه‌های مبتنی بر طراحی 32 بیتی پایان دهد و به از آن طریق دستگاه‌های کاربردی‌تری را آماده عرضه کند.

تا پیش از این شرکت اپل اقدامی مشابه کرده بود و از مک او اس کاتالینا پشتیبانی از تمامی نرم افزارهای 32 بیتی را متوقف کرده بود که در کنار بهینه‌سازی روند کاربری باعث دردسرهای زیادی برای کاربران شده بود. اما شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا با روندی آرام‌تر اقدام به توقف پشتیبانی از نرم افزارهای 32 بیتی کند.

مایکروسافت در وبلاگ رسمی ویندوز اطلاعاتی از آپدیت 2004 ویندوز 10 ارائه داده است که بر اساس آن شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا پشتیبانی از نرم افزارهای 32 بیتی را به صورت تدریجی کاهش دهد و دیگر از آن‌ها در دستگاه‌های مختلف پشتیبانی نکند.

شرکت مایکروسافت اعلام کرده که از همین حالا با شرکت‌های تولید کننده کامپیوترهای شخصی و توزیع کننده آن‌ها رایزنی‌های لازم برای توقع پشتیبانی از این نسخه نرم افزارها را انجام داده است. مایکروسافت اعلام کرده که در حال بررسی سطح تأثیر حذف نرم افزارهای 32 بیتی از نسخه‌های آینده سیستم عامل ویندوز 10 است و در آینده نزدیک اطلاعاتی ویژه از این نسخه‌ها را به کاربران ارائه می‌دهد تا از آن طریق کاربران از تصمیم نهایی این شرکت برای حذف یا عدم حذف اپلیکیشن 32 بیتی در نسخه‌های بعدی سیستم عامل ویندوز آگاه شوند.

گفتنی است که شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا علاوه بر عدم پشتیبانی از نسخه‌های 32 اپلیکیشن‌ها، روند توسعه نسخه‌های 32 بیتی سیستم عامل ویندوز 10 را نیز متوقف کند که از آن طریق به کاربران دستگاه‌های جدید فقط و فقط نسخه‌های 64 بیتی ارائه می‌شود که از لحاظ کاربری بسیار بهینه‌تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید