مایکروسافت آپدیت الحاقی جدید را برای ویندوز 10 منتشر کرد

مایکروسافت آپدیت الحاقی جدید را برای ویندوز 10 منتشر کرد

شرکت مایکروسافت به تازگی اقدام به عرضه آپدیت الحاقی ماه جولای 2018 برای سیستم عامل ویندوز 10 کرده است. این آپدیت برای تمامی نسخه‌های ویندوز 10 ارائه شده است و تغییراتی خاص را برای هر یک از نسخه‌ها به همراه دارد. در نسخه 1803 که به عنوان آپدیت آوریل 2018 نیز شناخته می‌شود، آپدیت الحاقی ماه جولای برخی از مشکلات نرم افزاری نظیر ارور 0xD1 و مشکلات مربوط به DHCP را برطرف کرده است. علاوه بر این، دستگاه‌های مبتنی بر آپدیت آوریل 2018 با دریافت این آپدیت الحاقی دیگر مشکلات مربوط به اجرای اس کیو ال سرور در ویندوز 10 را نخواهند داشت.

آپدیت الحاقی ماه جولای در نسخه 1709 ویندوز 10 باعث رفع ارور Tcp port is already in use در اتصال سرورها می‌شود. این آپدیت در نسخه‌های 1709 و نسخه‌ها قبل‌تر از آن مشکلات مربوط به اتصال به شبکه‌های داخلی را برطرف می‌کند.

این آپدیت از همین حالا به صورت عمومی منتشر شده است، با این حال ممکن است این به روز رسانی به صورت تدریجی برای برخی از کاربران ارائه شود و ممکن است تا پایان ماه جولای دسترسی به آن طول بکشد. کاربران می‌توانند از همین حالا با مراجعه به بخش Windows Update در تنظیمات اصلی ویندوز 10، آن را دانلود کرده و روی کامپیوتر خود نصب کنند.

گفتنی است که به دلیل حیاتی بودن این آپدیت، کاربران باید موارد احتیاط را برای دانلود و نصب آن رعایت کنند تا در ادامه کار کامپیوتر ویندوزی اختلالی ایجاد نشود. به همین دلیل کامپیوتر در حین نصب آپدیت‌ها به هیچ وجه نباید به صورت ناگهانی خاموش شود.

از آنجایی که بیشترین تغییرات ارائه شده در این آپدیت شامل رفع مشکلات مربوط به اتصالات شبکه می‌شود، برخی از کامپیوترها ممکن است پس از نصب نیاز به نصب دوباره تنظیمات شبکه داشته باشند. علاوه بر این، نصب آپدیت ممکن است باعث کاهش سرعت بوت آپ در یک یا دو ریستارت اول کامپیوتر شود و کاربران در این حین نباید دستگاه را به صورت اجباری خاموش کنند؛ چرا که خاموش کردن دستگاه در حین آپدیت باعث ایجاد اختلال‌های جدی در دستگاه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید