قابلیت ویژه آپدیت بهاری برای گیمرها

قابلیت ویژه آپدیت بهاری برای گیمرها

بر اساس جدول زمان‌بندیِ مایکروسافت، عرضه آپدیت بهاری در برخی از کشورها شروع شده است و مایکروسافت اعلام کرده که نهایتاً تا دهم آوریل امسال تمامی کاربران در سراسر جهان می‌توانند از این به روز رسانی بزرگ سیستم عامل ویندوز 10 استفاده کنند.

در این میان کاربران ویندوز اینسایدر از همین حالا به قابلیت‌های ارائه شده در این آپدیت دسترسی دارند و می‌توانند قابلیت‌های آن را بررسی و تست کنند. در این میان، یکی از کاربران اینسایدر در شبکه اجتماعی Reddit یک قابلیت منحصر به فرد این آپدیت برای گیمرها را مشخص کرده است.

بر همین اساس، مشخص شده است که ویندوز 10 به لطف آپدیت بهاری کنترل بهتری روی نوتیفیکشن ها دارد و می‌تواند در حین اجرای بازی‌های مختلف، اعلان‌های نشان داده شده در اکشن سنتر را با استفاده از هوش مصنوعی کورتانا مدیریت کند. این کار باعث می‌شود تا کاربران در حین اجرای بازی‌های مختلف در سیستم عامل ویندوز، نیازی به بیرون آمدن از آن نداشته باشند و اعلان‌ها به طور مداوم، مزاحم اجرای بازی‌های مختلف نشوند.

گفتنی است که این قابلیت تنها برای چند بازی مشخص ارائه شده است که از جمله آنها می‌توان به Player Unknown Battleground، Counter Strik: Go، Rust و چند بازی دیگر اشاره کرد.  علاوه بر قابلیت فوق، آپدیت بهاری ویندوز 10 سازگاری بهتری با بازی‌های مبتنی بر دایرکت ایکس دارد و می‌تواند آنها را روان‌تر از گذشته اجرا کند. گفتنی است که هنوز در مورد تأثیر این آپدیت روی OpenGL اطلاعاتی در دست نیست.

آپدیت بهاری ویندوز 10 که نسخه‌های نهایی آن از دو روز پیش آماده عرضه شده است، نهایتاً تا یک هفته دیگر آماده عرضه عمومی در سراسر جهان می‌شود. این آپدیت، چهارمین به روز رسانی بزرگ ویندوز 10 به حساب میاید که شامل بهبودها و قابلیت‌های جدیدی می‌شود. این آپدیت، همچنین شامل طراحی بهتری در مورد رابط کاربری دستگاه‌ها می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید