قابلیت همگام سازی A2DP دوباره به ویندوز 10 بازگشت

همگام سازی A2DP

شرکت مایکروسافت برای بار دیگر، امکان همگام سازی A2DP را به سیستم عامل ویندوز ارائه داده است و کاربران می‌توانند از این طریق از ابزارهای جانبی بلوتوثی استفاده کنند.

تا پیش از این شرکت مایکروسافت همگام سازی A2DP را در ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 8.1 ارائه داده بود. اما از سال 2015 میلادی، این کمپانی تمایلی به ارائه قابلیت یاد شده در ویندوز 10 نداشت.

این مسئله باعث می‌شد تا بسیاری از دستگاه‌های مبتنی بر سیستم ارتباط رادیویی بلوتوث با مشکلات زیادی برای اتصال به کامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 مواجه شوند. مایکروسافت از نسخه 2004 تأییدیه‌های بلوتوث 5.1 را برای ویندوز 10 دریافت کرد و پس از آن به کاربران خود اعلام کرد که به صورت تدریجی مصرف انرژی دستگاه‌ها در کنار سرعت ارتباط با دستگاه‌های بلوتوثی افزایش خواهد یافت.

در این میان، شرکت مایکروسافت در آپدیت‌های اولیه و نسخه‌های بتای ویندوز 10 20H1 اقدام به نهایی سازی قابلیت همگام سازی A2DP در این سیستم عامل کرده است که قرار است به زودی به صورت عمومی آماده عرضه شود و به بهره برداری برسد.

در صورت پشتیبانی از بلوتوث 5.2 در نسخه‌های آتی ویندوز 10 کاربران می‌توانند به صورت سریع و بهینه شده از همگام سازی A2DP و این استاندارد برای اتصال دستگاه‌های بلوتوثی استفاده کنند.

گفتنی است که اضافه شدن این قابلیت توسط برخی از کاربران عضو برنامه اینسایدر که از همین حالا از اقدام به تست‌های اولیه نسخه جدید بتای ویندوز 10 کرده‌اند و در حال استفاده از این قابلیت در کامپیوترهای شخصی خود هستند. مایکروسافت تصمیم دارد تا این قابلیت را در آپدیت 20H1 که در نیمه‌های اول سال 2020 میلادی عرضه می‌شود؛ در اختیار کاربران دستگاه‌ها و کامپیوترهای ویندوزی قرار دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید