قابلیت سوئیفت به کیبورد مجازی ویندوز 10 اضافه شد

قابلیت سوئیفت به کیبورد مجازی ویندوز 10 اضافه شد

مایکروسافت از روز گذشته بیلد 17692 ویندوز 10 را برای کاربران Slow Ring عضو اینسایدر ارائه داده است. مهم‌ترین تغییر ارائه شده در این نسخه، شامل اضافه شدن قابلیت سوئیفت به کیبورد مجازی ویندوز 10 می‌شود.

کاربران دستگاه‌های ویندوزی مجهز به نمایشگر لمسی نظیر سرفیس ها با استفاده از این قابلیت می‌توانند همانند کیبورد مجازی تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های مبتنی بر اندروید و آی او اس، متن‌های مختلف را به صورت سریع و با یک انگشت تایپ کنند. برای این کار، کافی است کاربران انگشت را روی یک حرف نگه داشته و به صورت پیوسته روی دیگر حروف بکشند تا کلمه مورد نظر به صورت سریع تایپ شود.

مایکروسافت اعلام کرده که برای ارائه این قابلیت در ویندوز 10 از روش‌هایی پیشرفته استفاده کرده است تا دقت تشخیص کلمات به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کند. مایکروسافت همچنین ادعا کرده که این قابلیت از لحاظ دقت با کیبوردهای مجازی ارائه شده برای اندروید و آی او اس برابری می‌کند. این قابلیت فعلاً برای زبان‌های انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، روسی و پرتغالی ارائه شده است. البته مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده نزدیک پشتیبانی از زبان‌های بیشتری را به این قابلیت اضافه کند.

علاوه بر حالت سوئیفت، مایکروسافت قابلیت‌های Ease of Access را نیز در این نسخه به روز رسانی کرده است. برای مثال، قابلیت Narrator از این پس با دقت بیشتری موارد مختلف را با صدای بلند می‌خواند و کاربران می‌توانند از طریق آن، موارد مختلف را در هر لحظه روی صفحه نمایش پیدا کنند.

در این بیلد، همچنین مرورگر اج نیز تغییرات زیادی پیدا کرده است. مایکروسافت در این بیلد از WebDriver اختصاصی خود برای نمایش محتویات مبتنی بر وب استفاده کرده است. مایکروسافت تصمیم دارد تا با تست این قابلیت از طریق کاربران عضو برنامه اینسایدر، WebDriver را به صورت عمومی و مشخصاً از طریق آپدیت نهایی رداستون 5 برای کاربران عمومی آماده عرضه کند.

2 دیدگاه دربارهٔ «قابلیت سوئیفت به کیبورد مجازی ویندوز 10 اضافه شد»

  1. سلام چطور میشه از کلیدهای tabو ctrl shift برای فتوشاپ در سورفیس استفاده کرد؟

    1. باید از کیبورد سرفیس استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید