قابلیت دسکتاپ‌های مدیریت شده منحصر به سری محصولات سرفیس است

قابلیت دسکتاپ‌های مدیریت شده منحصر به سری محصولات سرفیس است

شرکت مایکروسافت نزدیک به یک ماه پیش از قابلیتی با عنوان دسکتاپ‌های مدیریت شده یا Microsoft Managed Desktop رونمایی کرد.

این سرویس تجاری به کاربران آفیس 365 اجازه می‌دهد تا دستگاه‌های ویندوزی مختلف را از طریق سرویس‌های ابری مدیریت کنند. هدف اصلی مایکروسافت برای ارائه این قابلیت، بهبود روند استفاده کارهای تجاری در محیط‌های کاری با استفاده از کامپیوترهای ویندوزی بوده است.

در این میان، مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که این قابلیت تنها به سری محصولات خانواده سرفیس محدود خواهد بود و دستگاه‌های دیگر امکان دسترسی به آن را نخواهند داشت. بر همین اساس، دستگاه‌های قابل پشتیبانی از دسکتاپ‌های مدیریت شده، شامل سرفیس پرو، سرفیس لپ تاپ، سرفیس بوک و سرفیس استودیوی می‌شود و مایکروسافت در آینده نزدیک برنامه‌ای برای ارائه این قابلیت برای کامپیوترهای ویندوزی دیگر ندارد.

البته مایکروسافت اعلام کرده که در آینده قرار است این قابلیت برای کاربران دیگر دستگاه‌های ویندوزی نیز ارائه شود؛ اما دسکتاپ‌های مدیریت شده قرار است پس از مدتی طولانی در اختیار دیگر کاربران قرار گیرد.

مایکروسافت در توسعه سری محصولات سرفیس همواره تلاش داشته تا قابلیت‌هایی ویژه را به کاربران سیستم عامل ویندوز ارائه دهد. بر همین اساس، سری محصولات سرفیس با استفاده از لوازم جانبی مختلف و همچنین رابط کاربری نسبتاً متفاوت به کاربران ارائه می‌شوند. دستگاه‌هایی نظیر سرفیس دایل و سرفیس پن باعث شده تا استفاده روزمره از سیستم عامل ویندوز 10 به طور کامل با دیگر محصولات ویندوزی متفاوت باشد.

علاوه بر این، عرضه سرفیس هاب باعث می‌شود تا این سری از دستگاه‌های هوشمند قابلیت‌های بسیار زیادی را برای محیط‌های کاری و تحقیقاتی داشته باشند. مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده نزدیک قابلیت‌های بیشتری را به این سری محصولات اضافه کند تا کاربران سرفیس ها بتوانند از طریق ویندوز 10 تجربه‌ای منحصر به فرد از یک لپ تاپ و یک تبلت ویندوزی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید