قابلیت تایم لاین در ویندوز 10 مبتنی بر وب می‌شود

قابلیت تایم لاین در ویندوز 10 مبتنی بر وب می‌شود

شرکت مایکروسافت تصمیم به توسعه نسخه مبتنی بر وب قابلیت تایم لاین در ویندوز 10 را دارد. اطلاعات مربوط به این اقدام مایکروسافت توسط  WalkingCat منتشر شده است که تا پیش از این شایعات زیادی را در مورد شرکت مایکروسافت منتشر کرده بود.

بر اساس این شایعات، مایکروسافت تصمیم دارد تا در توسعه آپدیت ژانویه 2019 ویندوز 10 به کاربران امکان مدیریت پردازش‌های در حال انجام را از طریق بستر وب ارائه دهد. این قابلیت قرار است بر اساس پردازش ابری مبتنی بر سرویس آژور برای کاربران ارائه شود. به همین دلیل در نسخه آینده ویندوز 10 قرار است پردازشی با عنوان webshellprototype.azurewebsites.net وظیفه ارائه قابلیت تایم لاین بر بستر وب را به کاربران ارائه دهد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از این قابلیت، کاربران می‌توانند یک مرورگر وب را باز کرده و از طریق آن اقدام به وارد کردن اطلاعات مربوط به مایکروسافت اکانت خود کنند و در نهایت به تمامی پردازش‌های انجام شده در دستگاه‌های ویندوزی خود دسترسی داشته باشند. این قابلیت باعث می‌شود تا کاربران برای مدیریت کامپیوترهای خود از طریق تایم لاین دیگر نیازی به دسترسی به کامپیوترهای ویندوزی دیگر نداشته باشند و بتوانند از طریق کامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل مک و لینوکس نیز کارهای مختلف مورد نظر خود را انجام دهند.

گفتنی است که این قابلیت به احتمال زیاد برای تمامی مرورگرهای اینترنتی آماده عرضه می‌شود؛ با این حال مایکروسافت ممکن است تنها برای برخی از مرورگرهای اینترنتی این قابلیت را ارائه دهد و امکان استفاده از فایرفاکس و کروم را حذف کرده و به جای آن تنها از مرورگر اج و سافاری برای ارائه این قابلیت استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید