شکایت کاربران از رنگ آمیزی کم دوام آیفون 7 با رنگ مشکی مات

شکایت کاربران از رنگ آمیزی کم دوام آیفون 7 با رنگ مشکی مات

تا پیش از این اپل در اخباری رسمی پس از معرفی آیفون 7، اعلام کرده بود که آیفون 7 مشکی براق ممکن است بسیار راحت خط و خش بردارد. که البته اپل این مسئله را به یکی از مهمترین دلایل عدم تولید آیفون با رنگ براق تا پیش از این اعلام کرده بود. اما اپل نه تنها در تمام روند معرفی آیفون 7 تاکنون هیچ اشاره ای به مشکل خاصی در رنگ آمیزی آیفون با رنگ مشکی مات نکرده بود بلکه در ویدیوی اختصاصی معرفی آیفون 7 ادعا کرده بود که این تلفن هوشمند با بهترین مواد و وسایل تولید شده است.

اما حالا طبق ادعای وب سایت macrumors تعدادی از کاربران آیفون 7 با رنگ مشکی مات از پاک شدن و ریخته شدن رنگ بخشی از آیفون 7 شکایت دارند. طبق ادعای این وب سایت تحلیل و بررسی محصولات اپل، تعدادی از کاربران عکس هایی از آیفون 7 و 7 پلاس را ارائه داده اند که نشان میدهد آیفون آنها که به رنگ مشکی مات بوده در قسمت هایی مختلف دچار ریزش رنگ شده است.

همچنین این کاربران ادعا کرده اند که آیفون آنها در تماس با لوازم آرایشی دچار چنین مشکلی شده است و طبق مفاد گارانتی اپل، آسیب های ناشی از لوازم آرایشی و همچنین دخانیات از مواردی است که باعث نقض گارانتی میشود. به همین دلیل دارندگان آیفون ۷ که با مشکل مورد بحث مواجه شده‌اند، نمی‌توانند دستگاه خود را با مدل نو تعویض کنند. تعدادی از این افراد برای رفع مشکل گوشی خود از رنگ مشکی استفاده کر‌ده‌ تا بدین طریق بخش‌هایی آسیب ‌دیده را بپوشانند. برخی دیگر از این کاربران آیفون ۷ خود را فروخته و یک گوشی با رنگ دیگر خریده اند تا احتمال به وجود آمدن مشکل مشابه برای آن‌ها کمتر باشد.

البته اپل پیش از این به خریداران مدل مشکی براق آیفون ۷ توصیه کرده که برای جلوگیری از وارد آمدن خط و خش، از یک قاب محافظ استفاده کنند، چراکه افتادن خط و خش روی بدنه‌ این مدل بیشتر است؛ اما این هشدار به خریداران مدل مشکی مات این گوشی هوشمند داده نشده و در حال حاضر نیز اپل در برابر این مشکل پاسخگو نیست.

دیدگاهتان را بنویسید